Каталог товарів

Чому вибирають світлодіодне освітлення

Автор: Brille Дата: 29.01.2023 Переглядів: 2368 Коментарі : 0

Світлодіодне освітлення сьогодні задає тренд, і це не дивно, адже воно енергоефективне, довговічне, якісне й практичне. Про переваги ЛЕД лампочок і світильників ми чуємо кожного разу, коли мова заходить про вибір джерела світла. Але, як і належить, за кожним красивим малюнком і цікавим поясненням криється суха технічна сторона питання. Вона дає користувачеві базове розуміння світлодіодних технологій і пояснює, в чому вигода їх використання. Щоб побачити переваги ЛЕД лампочок, треба розібратися в їх технологічних особливостях.

Світлодіодні лампочки: фото

Зміст

Порівняння: LED проти лампи розжарювання

До зростання попиту на світлодіодні джерела та масового їх використання звичайна лампочка розжарювання займала панівне становище. Користувача тоді технічна сторона цікавила суто з точки зору потужності – чим більш лампочка споживала світла, тим яскравіше вона світила, відповідно, краще освітлювала приміщення. У світлодіодних джерелах все працює трохи не так. Сила світлового потоку і якість освітлення залежать не тільки від потужності.

Нові часи принесли відчутне подорожчання електроенергії й вивели на ринок новий тренд – економічні джерела світла. Їх перелік досить великий – люмінесцентні, галогенні, газорозрядні, світлодіодні. У всіх них є свої плюси й мінуси, але частіше найбільш важливим для кінцевого споживача є економічність при однакових показниках світлового потоку. Також велике значення мають декоративні особливості. Світловий дизайн став складовою сучасних інтер’єрів. Покупці шукають філаментні лампи, дизайнерські джерела світла з оригінальними написами, моделі, які імітують полум’я. З усього вище згаданого списку найкращі показники енергоефективності та вишуканого дизайну видають саме світлодіодні лампочки. Причини економного споживання електроенергії при генеруванні якісного освітлення варто розглянути детальніше.

ЛЕД лампочки: разные форма, цоколь, мощность

Принцип роботи світлодіодів

З першого погляду світлодіодна лампочка мало чим відрізняється від аналога з ниткою розжарювання. Часто у них схожі форми, розміри, цоколі. Головна відмінність полягає в принципі роботи. Структура лампочки розжарювання відмінна від світлодіодки. Вона має колбу з вакуумом, спіраль з вольфраму і металевий патрон з різьбленням для вкручування в цоколь. Електроенергія, проходячи через вольфрамову нитку, розжарює її до стану світіння. І тут виявляється перший мінус лампочки розжарювання – до 90% електроенергії вона витрачає на виділення тепла і тільки 10% на створення світлових променів.

Світлодіодне освітлення використовує у своїй роботі LED елементи, які складаються з кристалів, відбивачів та лінз. Кристали, при проходженні через них електроенергії, продукують світлові промені, які потім розсіюються через лінзу, а відбивачі створюють напрям світла. При цьому у світлодіодних лампах енерговитрати на виробництво світла нижчі мінімум в 9 разів. Слід зазначити, що ЛЕД кристали також виробляють деяку частину тепла, проте воно мінімальне, таку лампочку можна вільно тримати в руках після вмикання.

ЛЕД лампа
  • Високий ККД – майжевся спожита енергія перетворюється у світло
  • Економне споживання електроенергії
  • Термін експлуатації в 10 раз більший, ніж у ЛР
  • Не нагрівається при роботі
  • Стійка до механічних пошкоджень – відсутність вольфрамової нитки, яка може легко порватися
 лампа накаливания
  • Висока колірна передача. Світло від ЛР найбільш подібне до сонячного
  • Низький ККД
  • Малий термін експлуатації
  • Сильно нагрівається під час світіння
  • Тендітна (скляна колба й тонка нитка розжарювання)

Другим важливим аспектом освітлення є час роботи. У лампочках розжарювання термін служби в середньому становить 1 000 годин або майже 42 дні безперервної роботи, світлодіодні варіанти – 11 000 годин або 458 днів. Значна різниця пояснюється тим, що головне джерело світла у звичайній лампі – нитка розжарювання. Вона дає світло, працюючи при дуже високих температурах, (близько 570 °C) тому з часом просто перегорає і розпадається на частини. У світлодіодних лампах нагрівання теж присутнє, але воно набагато менше до того ж на них встановлюються спеціальні радіатори, які відводять зайве тепло від кристала, тим самим підвищуючи термін його роботи.

Колірна температура ЛЕД джерел

Яскравість і колір також є важливими факторами при виборі освітлення. Треба відзначити, що незважаючи ні на що, лампочки розжарювання в царині колірної передачі займають перше місце. Вони генерують світло, яке найбільш схоже на сонячне, тому є приємним для зору. Їх промені зовсім не спотворюють кольори й відтінки предметів.

Світлодіодні аналоги мають перевагу в тому, що вони пропонують можливістю вибору кольору світіння. Споживач може вибрати джерела світла з різною колірною температурою й відтінками:

  • 3000 К – тепле біле світло;
  • 4500 К – нейтральне біле;
  • 6000 К – холодне біле.

Светодиодные лампочки: теплое, нейтральное и холодное свечение

Світлодіодки з теплим відтінком рекомендують використовувати для освітлення житлових приміщень. Їхнє світло створить приємну атмосферу в спальні, вітальні, дитячій. Джерела з нейтральним світлом активізують розумову діяльність, тому їх застосовують в навчальних класах, аудиторіях, читальних залах та адміністративних приміщеннях. Біле холодне світло знадобиться в лабораторіях, на кухнях, в амбулаторіях та поліклініках

Головною особливістю деяких ламп є можливість перемикання кольору освітлення, що дозволяє не тільки підібрати найбільш приємне для очей світло, а й перемикати його в залежності від часу доби або інших потреб. Крім того, в таких лампах можна додатково змінювати яскравість освітлення простим натисканням кнопки. Це особливо корисно, коли світильник використовують як нічник, настільну лампу або додаткове підсвічування.

Филаментные ЛЕД лампы для дополнительного освещения

Зручність і практичність

Серед інших переваг світлодіодних ламп та світильників, про які варто згадати, – рівномірне освітлення без мерехтіння. Як відомо, струм в мережах може проходити нерівномірно, що може призвести до неприємного ефекту мерехтіння, який негативно впливає на зір і сприйняття. І тут світлодіодне освітлення має незаперечну перевагу – наявність вбудованого драйвера. Цей пристрій відповідає за вирівнювання частоти напруги та створення рівномірного освітлення. Однак, слід враховувати, що моделі з дешевими неякісними драйверами часто не справляються з вирівнюванням, тому при вмиканні електроприладів з лампочками, що обладнані такими драйверами, помітне мерехтіння. Але покупець може зробити перевірку роботи лампочки на місці, для цього потрібен телефон з відеокамерою. Потрібно просто навести камеру телефону на ввімкнуту лампочку, якщо є мерехтіння, то воно буде помітне на екрані.

Внутреннее строение ЛЕД лампы: схема

Будова світлодіодних ламп:

  1. Розсіювач світла
  2. Світлодіодний модуль
  3. Теплопровідна платформа
  4. Точка максимальної температури
  5. Алюмінієвий радіатор
  6. Драйвер
  7. Контролер драйвера
  8. Патрон
  9. Цоколь

Окремо виділяється із загального списку переваг традиційна надійність світлодіодного освітлення. Всі елементи ЛЕД лампочки виконані з міцних матеріалів, виріб може витримати падіння з невеликої висоти без пошкодження і роботу при низьких і високих температурах (від -40 °C до +40 °C). Тому, такі лампи можна спокійно переносити, багаторазово встановлювати, витримують вони роботу біля обігрівачів та холодильних установок. Але слід пам'ятати, що багато моделей погано переносять вплив надмірної вологи, їх не рекомендують використовувати в місцях з підвищеною вологістю.

Компактність і мобільність – це ще один аргумент на користь освітлювальних пристроїв на світлодіодах. Завдяки малим розмірам самих кристалів їх можна встановити в лампи будь-яких розмірів і форм. Такі пристрої вигідно відрізняються малою вагою і мінімалістичним дизайном. Багато моделей мають вбудовані акумуляторами. Деякі з них можуть автономно працювати до 12 годин.

ЛЕД лампы в форме свечи на ветру для освещения гостиной

5 основних характеристик для вибору ЛЕД лампи

Хоч багато хто до цього часу користуються старими добрими лампочками розжарювання, вони звичніше і дешевше, але майбутнє все-таки за світлодіодними джерелами. Прості математичні дії та рахунок за електроенергію стануть вагомими аргументами на користь ледок. Висока енергоефективність та практичне застосування вже давно довели, що світлодіодне освітлення – це прогресивний варіант.

Щоб споживачі змогли повною мірою насолодитися використанням інноваційних джерел світла, потрібно вибрати модель з оптимальними технічними характеристиками:

  • правильною потужністю;
  • достатньою силою світлового потоку;
  • комфортним відтінком світіння;
  • якісною передачею кольору;
  • потрібним цоколем.

Правильний вибір світлодіодної лампочки допоможуть зробити кваліфіковані консультанти мережі магазинів Брілле та експертні статті блога.

Теги: brille, світлодіодні лампочки, лампочки, led, лед лампи, светільнкі, світлодіоди, технічні характеристики, переваги, огляд, поради, блог, освітлення, види лампочок, колірна температура, колір світіння, світловий потік, екологічна безпека, філаментні лампо

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар