Меню

Розвиток світлодіодних технологій триває

Автор: Brille Дата: 13.07.2020 Переглядів: 521 Коментарі : 0

Чому варто вибирати світлодіодне освітлення

Світлодіодне освітлення сьогодні задає модний тренд - економічний, довговічний, практичний. Все це ми бачимо і чуємо кожного разу, коли мова заходить про вибір джерела світла. Але, як і належить, за кожним красивим малюнком і цікавим поясненням криється суха технічна сторона питання. Вона дає користувачеві базове розуміння приладу і в чому вигода його використання.

Порівняння перевіреного і нового: LED проти лампи розжарювання

Яких-небудь 10-15 років тому, коли світ був набагато простіше, звичайна лампочка розжарювання була альфа і омега освітлення. Користувача того часу технічна сторона цікавила суто з точки зору потужності світіння - чим вона більша, тим яскравіше світло і, відповідно, світліше в приміщенні.

світлодіодна лампа і лампа розжарювання порівняння конструкцій

Нові часи принесли відчутне подорожчання електроенергії і вивели на ринок новий тренд - економічні джерела світла. Їх перелік досить великий - люмінесцентні, галогенні, газорозрядні, світлодіодні. У всіх них є свої плюси і мінуси, але частіше найбільш важливим для кінцевого споживача є економічність при однакових показниках світлового потоку. З усього вище згаданого списку найкращі показники видають саме світлодіодні лампочки. Причини цього варто розглянути детальніше.

Світлодіод - символ економії і не тільки

З першого погляду світлодіодна лампочка мало чим відрізняється від аналога з ниткою розжарювання. Часто у них схожі форми, розміри, цоколі. Головна відмінність полягає в принципі роботи. Структура лампочки розжарювання включає в себе колбу з вакуумом, спіраль з вольфраму і металевий патрон з різьбленням для вкручування в цоколь. Електроенергія, проходячи через вольфрамову нитку, розпалює її до стану світіння. І тут виявляється перший мінус лампочки розжарювання - до 90% електроенергії вона витрачає на виділення тепла і тільки 10% на створення світлових променів. Світлодіодне освітлення використовує в своїй роботі led елементи, які складаються з кристалів, відбивачів та лінз. Кристали, при проходженні через них електроенергії, продукують світлові промені, які потім розсіюються через лінзу, а відбивачі створюють напрям світла. При цьому, в світлодіодних лампах енерговитрати на виробництво світла нижче мінімум в 9 разів. Слід зазначити, що led кристали також виробляють деяку частину тепла, проте воно мінімальне, таку лампочку можна навіть вільно тримати в руках після включення.

світлодіодна лампа і лампа розжарювання порівняння характеристик - інфографіка

Другим важливим аспектом роботи освітлення є час роботи. У лампочках розжарювання термін служби, в середньому, становить 1 000 годин або майже 42 дня безперервної роботи, в той час як світлодіодні варіанти в середньому працюють 11 000 годин або 458 днів. Значна різниця пояснюється тим, що головне джерело світла в звичайній лампі - нитка розжарення - працюючи на дуже високих температурах (близько 570 ° C) з часом просто перегорає і розпадається на частини. У світлодіодних ж лампах нагрівання теж присутній, але воно набагато менше і, до того ж, на них встановлюються спеціальні радіатори, які відводять зайве тепло від кристала, тим самим підвищуючи термін їх роботи.

Яскравість і колір також є одним з головних умов при виборі освітлення. І тут треба відзначити, що незважаючи ні на що лампочки розжарювання до сих пір тримають пальму першості, як джерело освітлення, який найбільш приємний для зору. Світлодіодні ж аналоги підкуповують, перш за все, можливістю вибору кольору світіння. На вибір представлені такі варіанти: тепле світіння - 3000К, нейтральне - 4500К, холодну - 6000К. Головною особливістю деяких моделей ламп є можливість перемикання кольору освітлення, що дозволяє не тільки підібрати найбільш приємний для очей світло, а й перемикати його в залежності від часу доби або інших потреб. Крім того в таких лампах можна додатково змінювати яскравість освітлення простим натисканням кнопки. Це особливо корисно, коли потрібно світильник використовувати як нічник, настільну лампу або додаткове освітлення.

Зручність і практичність

З інших моментів, про які варто згадати - рівномірне освітлення без мерехтіння. Як відомо, струм в мережах може проходити нерівномірно, що, в свою чергу, призводить до неприємного ефекту мерехтіння, який негативно впливає на зір і сприйняття. І тут світлодіодне освітлення має незаперечну перевагу - наявністю вбудованого драйвера. Цей пристрій відповідає за вирівнювання частоти напруги і виробництво рівномірного освітлення. Однак, слід враховувати, що моделі з дешевими неякісними драйверами часто не справляються з вирівнюванням і помітне мерехтіння в їх роботі присутній. Але покупець може зробити перевірку роботи лампочки на місці, для цього потрібен всього лише телефон з відеокамерою. Потрібно просто навести камеру телефону на палаючу лампочку і мерехтіння будуть помітні на екрані.

конструкція світлодіодної лампи Brille

Окремо виділяється із загального списку переваг традиційна міцність світлодіодного освітлення. Всі елементи лід лампочки виконані зі стійких матеріалів і навіть можуть витримати падіння з невеликої висоти без пошкодження, і роботу при низьких і високих температурах (від -40 ° C до +40 ° C). Тому, такі лампи можна спокійно переносити, багаторазово встановлювати, витримують вони і роботу біля обігрівачів або холодильних установок. Але слід пам'ятати, що багато моделей повалені впливу вологи, їх не рекомендується використовувати в місцях з підвищеною вологістю.

Компактність і мобільність - це ще один аргумент на користь освітлювальних пристроїв на світлодіодах. Завдяки малим розмірам самих кристалів їх можна встановити в лампи будь-яких розмірів і форм. Такі пристрої вигідно відрізняються значно меншою вагою і мінімалістичним дизайном. Багато моделей мають вбудовані акумуляторами. Деякі з них можуть автономно працювати до 12 годин.

Кілька слів в загальному

Багато хто до цих пір користуються старими добрими лампочками розжарювання, тому що вони звичніше і дешевше. У той же час, простий підрахунок і практичне застосування, вже давно довели незаперечні переваги світлодіодного освітлення. І якою б сильною була сила звички, важливо розуміти, що за світлодіодним освітленням - майбутнє. Головне, правильно підібрати комфортний відтінок.

Теги: brille, світлодіодні лампочки, лампочки, led, лед лампи, светільнкі, світлодіоди, технічні характеристики, переваги, огляд, поради, блог, освітлення, види лампочок, колірна температура, колір світіння, світловий потік, екологічна безпека, філаментні лампо

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар