Каталог товарів

Підключення датчика руху

Автор: trainee53 Дата: 06.03.2023 Переглядів: 16643 Коментарі : 0

Освітлення відіграє дуже важливу роль у нашому повсякденному житті, адже світло здатне створити настрій і навіть убезпечити будинок або вулицю. Саме для цього завдання ідеально підходять світильники із датчиками руху. Завдяки такому приладу можна не тільки не турбуватися про непроханих гостей, а й значно знизити витрати електроенергії. У цій статті ми поговоримо докладніше про датчики руху та розповімо, як їх підключати.

світильник з датчиком руху
Зміст

Світильники з датчиками руху використовують не тільки для регулювання освітлення, а й у охоронних системах. З їхньою допомогою можна керувати розсувними дверима, гаражними воротами і т.д. Також датчики добре себе зарекомендували для активації кліматичної та опалювальної техніки в системі «Розумний дім». За принципом роботи датчики руху можна розділити на чотири види:

  • Інфрачервоні – датчики, які користуються найбільшою популярністю. Їх встановлюють як у житлових приміщеннях, так і в промислових. Такі датчики реагують зміни температури. Оскільки живі істоти випромінюють тепло, датчики фіксують і включають світло. У деяких випадках інфрачервоні датчики можуть реагувати тільки на об'єкти, що рухаються.
  • Ультразвукові - це датчики руху, які передають звукові сигнали, а коли людина з'являється, сигнал переривається і вмикається світло.
  • Мікрохвильові - датчик, що має схожий принцип впливу на попередній вигляд, але він посилає не звукові сигнали, а радіохвилі.
  • Комбіновані – найнадійніший датчик, адже за наявності всіх трьох видів, датчик 100% реагуватиме на появу людини в полі її дії.
накладний датчик руху 360°

Окрім цього, датчики руху діляться і за іншими критеріями. За типом кріплення такі пристрої поділяють на: вбудовані, накладні, консольні, стельові світильники з датчиком руху і т.д. Щоб вибрати світильник із потрібним типом кріплення, спочатку радимо визначитися з тим, де саме буде розміщений ваш освітлювальний прилад.

Також датчики руху відрізняються за типом живлення. Вони можуть бути дротовими або бездротовими.

Схеми підключення датчика руху

Найважливішим етапом під час вибору датчика руху є його підключення. Від правильного підключення залежить те, наскільки коректно працюватиме датчик. Тому зупинимося на цьому та поговоримо про те, як підключити датчик руху своїми руками.

Як підключити датчик руху три дроти

Датчики руху підключаються до мережі 220 В. Зазвичай на корпусі пристрою показано схему підключення. На такій схемі літера L – це точка включення фази (чорний або коричневий провід), N – це нуль (синій провід), літера A або Ls – це повернення фази на лампу (червоний провід)д), а жовтий, зелений провід – це заземлення.

Базова схема підключення датчика руху сенсорних приладів на три дроти включає: розподільну коробку; автоматичний вимикач; контур освітлення; датчик руху. Перед підключенням провідників до фазної коробки необхідно визначити, де фазний, а де нульовий провідник. Роблять це за допомогою мультиметра чи контрольної викрутки. Клемники, кабелі та інші витратні матеріали для підключення можна вибрати в мережі магазинів Брілле при купівлі датчиків.

схема підключення трипровідного датчика руху

Прибирання відбувається у розподільчій коробці. Спочатку збираємо на клемний фазний провідник від автоматичного вимикача та від датчика. Потім зводимо на одному клемнику нульові провідники: від автоматичного пристрою, датчика руху та контуру освітлення. Коли нулі зведені в одній точці, підключаємо до клемника дріт заземлення. До четвертого клемника підключаємо вихід від фазного провідника датчика руху і фазний провідник від освітлювального контуру. Схема готова, якщо ви все зібрали правильно, датчик спрацює дуже правильно.

Як підключити датчик руху без вимикача

Найчастіше датчик підключають до мережі замість вимикача, тоді датчик завжди спрацьовує автоматично. Все, що потрібно для підключення - підвести від клеми L до фази провід, а від N повинен йти нульовий провід, який потрібно приєднати до освітлювального пристрою. Від клеми A провід потрібно підключити до світильника.

Зазвичай такі датчики встановлюють для зовнішнього освітлення. Найпростіше для цього встановити в зоні входу в будівлю сучасні світильники із вбудованими датчиками руху. Сьогодні виробники світлотехніки пропонують прожектори з датчиками. > різної потужності зі змінними джерелами світла, вбудованими світлодіодами.

Крім цього можна купити навіть світильники з датчиком руху на сонячній батареї. Ці моделі чудово справляються з освітленням, а сенсори вловлюють рух людини з відривом 8-10 м. Вбудований датчик руху на включення світла активується під час встановлення прожектора. Здавалося б, все просто і зрозуміло, але цей варіант має один недолік: якщо надалі виникне необхідність підключити ще одне або кілька джерел світла, то вбудований сенсор до них не можна підключити.

схема підключення датчика руху без вимикача

Як підключити датчик руху та вимикач одночасно

Універсальна схема, що використовується досить часто при облаштуванні освітлення для вулиці – підключення датчика руху через вимикач. У цій схемі, крім всіх складових за базовим варіантом, є одноклавішний вимикач, що приєднується паралельно датчику руху. Роблять це так: фазний провідник клавішного вимикача приєднують до клемника з фазним дротом від автоматичного вимикача. Інший вихід від клавішного вимикача йде на контур освітлення, його зміцнюють на клемнику з виходом фазного провідника. Ця схема підключення датчика руху з вимикачем хороша тим, що дозволяє примусово вмикати та вимикати освітлення, коли сенсори не спрацьовують.

схема підключення датчика руху з вимикачем

Також датчик руху можна підключити відразу до двох або більше вимикачів. Така «прохідна система» стане в нагоді, коли потрібно керувати освітленням з двох місць, наприклад, за наявності довгих коридорів або сходів. Підключення детектора руху з прохідними вимикачами може відрізнятися залежно від завдання.

схема підключення датчика руху з прохідними вимикачами

Підключення інфрачервоного датчика руху

Щоб правильно підключити датчик руху до прожектора, необхідно знати його внутрішній пристрій. Конструкція інфрачервоного датчика включає: піроприймачі і мультилінзу. Піроприймачта знаходяться за мультилінзою, вони необхідні для розпізнавання інфрачервоного випромінювання. Мультилінза, що нагадує циліндр, складається з маленьких лінз, що фокусують інфрачервоне світло на піроприймачі. Чим більше в датчику мікролінз, тим він чутливіший.

ІК-датчик можна підключити або через розподільну коробку, або в місці, де він розташований. Установка може відбуватися за різними схемами. Найчастіше такий датчик підключається за допомогою вимикача. Також поширеною схемою є встановлення інфрачервоного датчика без вимикача або підключення до проводки. В останньому випадку слід визначити провід, що йде до світильника, від нього простягнути новий та з'єднати з червоним контактом датчика.

Паралельне підключення датчиків руху

Якщо один датчик руху не захоплює всю потрібну територію, можна підключити ще один додатковий датчик. Для цього можна керуватися схемою паралельного підключення:

схема паралельного підключення датчиків руху

Тобто фаза з нулем повинна подаватися окремо на обидва датчики, а після цього потрібно під'єднати всі їх виходи до освітлення. Внаслідок цього подається напруга на контакти світильника.

Монтаж та налаштування датчиків руху

Монтаж та правильне налаштування світильників з датчиками руху дуже важливим процесом, адже від цього залежить коректність роботи вашого приладу. Наприклад, встановлення датчика на неправильній висоті не дозволить охопити сенсорам всю необхідну ділянку. Тому, встановлюючи датчики руху, переконайтеся, що ви ознайомилися з усіма правилами монтажу та налаштування.

світильник з датчиком руху

Налаштувати датчик руху можна за допомогою перемикачів на корпусі приладу. У кожного з них є позначки, які вказують на те, за які налаштування відповідає той чи інший перемикач. Регулювання приладу включає:

  • вибір оптимального радіусу дії – на моделі вказані мінімальні та максимальні налаштування;
  • напрям світла або хвиль;
  • чутливість – на датчиках є кнопка SENS, за її допомогою можна задати оптимальні розміри та швидкість руху об'єкта, при яких загоряється світло;
  • час – кнопкою TIME налаштовують час роботи ліхтарів після того, як датчик вловив рух, ця величина задається від кількох секунд до хвилини та більше;
  • ступінь освітлення – цей параметр налаштовується кнопкою LIGHT. Якщо задати мінімум, світло буде вмикатися, коли повністю стане темно, якщо середні показники - сенсор спрацює при наближенні сутінків.

Тут особливо важлива чутливість. На мінімальних показниках детектор бачить тільки об'єкт пристойних розмірів, що активно рухається. На максимальних він включатиметься при появі кота чи мишки. Відповідну чутливість підбирають емпіричним шляхом.

Також слід заздалегідь подбати про інструменти, які можуть знадобитися для процесу монтажу, а саме: перфоратор, викрутка, знімач ізоляції, клемник, наконечник на провід, дюбелі та шурупи.

Встановлення датчика руху у квартирі

Окрім зручності, ЛЕД світильники з датчиками руху дозволяють економити на електроенергії, такі прилади все більше набирають популярності. І якщо раніше вони найчастіше використовувалися переважно для вулиць, то сьогодні такі пристрої можна часто зустріти і у квартирах чи приватних будинках.

Зазвичай для квартир використовують інфрачервоні датчики руху, які реагують на людське тепло та найбільш доречні для приміщень. А при неправильному встановленні інших видів датчиків вони можуть реагувати навіть на похитування дерев за вікном.

Також радимо використовувати для квартири датчики руху, що кріпляться до стелі, адже тоді кут охоплення буде 360 градусів. Крім того, датчики руху бувають автономними. У такому разі ви матимете в квартирі світло навіть якщо буде відсутня електроенергія, адже такі датчики працюють від акумулятора.

Для того щоб встановити детектор руху у квартирі, потрібно підключити його до загальної проводки через розподільчу коробку. Також потрібно подбати про місце, де будуть встановлені ваші датчики. Наприклад, часто це буває коридор, входи до кімнат, підсобне приміщення або комора.

Подбайте про те, щоб у радіусі дії датчика не було ламп розжарювання. Це може призвести до регулярних помилкових зносів датчика.

Встановлення датчика руху на сходах

датчик руху на сходах

Установка датчика руху на сходах – це завжди чудова ідея, адже такий варіант освітлення дуже зручний та простий у використанні. Основним правилом монтажу такого датчика є установка таким чином, щоб поле зору датчика охоплювало першу та останню сходинки та невелику ділянку перед ними. Якщо один датчик не справляється із цим завданням, рекомендується встановити кілька датчиків: один нагорі та один внизу. З таким розташуванням приладів, світло буде автоматично вмикатися, як тільки ви з'являтиметеся біля сходів.

Встановлення датчика руху у під'їзді

Часто ми стикаємося з тим, що в під'їздах немає світла і тоді в суцільній темряві потрібно дістатися до власного будинку, що є досить важким і малоприємним завданням. Тому монтаж датчиків руху в під'їздах буде завжди доречним, адже це не тільки дасть освітлення, коли воно потрібно, а й допоможе продовжити життя світлодіодних ламп.

Найчастіше в під'їздах датчики руху встановлюються таким чином, щоб охоплювати сходи або сходи. Тоді світло буде вмикатися під час підйому сходами. Також поширеним варіантом є підсвічування тільки своїх дверей.

Як підключити вуличний датчик руху

Перше, що необхідне при встановленні вуличних датчиків руху /a>, переконайтеся, що вони підходять для вулиці. Корпус таких приладів обов'язково має бути захищений від пилу, ударів та води. Ще краще додатково подбати про те, щоб датчик знаходився під карнизом.

Наступним кроком буде вибір розташування вашого датчика. Найчастішими варіантами установки для вулиці є: хвіртки та паркани, доріжки, фасади будинків, тераси та альтанки, біля вхідних дверей, під'їзди до будинку та гаражі, садові ділянки тощо.

схема установки датчика руху

Дуже важливо розмістити ваш датчик на правильній висоті. Від цього залежатиме якась ділянка вона охоплюватиме. Оптимальним варіантом стане встановлення датчиків руху на висоті 2-3 метри.

Підключивши датчик руху до світильника за однією зі схем, переконайтеся, що прилад працює і світло вмикається, коли ви рухаєтеся в зоні дії сенсора руху. Після цього можна сміливо переходити до регулювання датчика, а саме: направити напрямок світла, вибрати робочу ділянку датчика.

Переконайтеся, що поле зору датчика не перекриває жодних громіздких предметів. Вони можуть спричинити некоректну роботу ваших приладів.

Підключення вуличного світильника з датчиком руху


Підключення вуличного світильника з датчиком руху
Докладніше

Датчики руху є гарним рішенням для багатьох ситуацій: освітлення прибудинкової території, під'їзду, квартири, приватного будинку, сходів тощо. У будь-якому з цих випадків датчики забезпечать освітлення саме в той момент, коли ви з'явитеся на цій ділянці, що є дуже зручним та енергозберігаючим. Дотримуючись всіх правил підключення та монтажу, ви зможете отримати хорошу роботу датчика та значно спростити своє повсякденне життя.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар