Меню

Освітлення приміщень

Автор: Brille Дата: 30.06.2020 Переглядів: 1105 Коментарі : 0

Освітлення приміщень - ось з чого починається проектування сучасного інтер'єру. І це не випадково, адже грамотно встановлене освітлення створює сприятливе відчуття простору, незалежно від того, офіс це, лікарняна палата або квартира. Правильно організований світло робить позитивний вплив на працездатність і здоров'я людини, його психоемоційний стан.

Освітлення житлових приміщень

При проектуванні освітлення інтер'єру до уваги береться загальний індивідуальний стиль приміщення. Це і відправна, і заключна точка. Через нестачу світла багато деталей, які несуть на собі смислове навантаження інтер'єру, можуть розчинитися в загальній масі. Декоративне освітлення дозволяє невеликому приміщенню надати особливий шик, а у великій за площею кімнаті правильно розставити акценти, щоб жодна деталь не загубилася у величезному просторі. Світло здатний змінювати геометрію приміщення, маскує необхідні елементи і розставляє необхідні акценти.

освітлення житлових приміщень

Дизайнери працюють в тісній співпраці з архітекторами, декораторами та будівельниками, що значно спрощує роботу і дозволяє втілити в життя самі нестандартні проекти. За допомогою підсвічування можна оживити вже набридлий інтер'єр квартири. Можливості светодізайнери настільки широкі, що дозволяють перетворити приміщення навіть без перестановки меблів.

У літа канули нудні консервативні люстри, статичні бра і торшери для житлових приміщень. Новий час принесло нові тенденції, головні з яких: мобільність і багатство варіантів. Навіть банальну люстру можна встановити не в центр стелі, як це часто зустрічається, а там, де прямі потоки світла дійсно необхідні, наприклад, в обідній зоні або зоні відпочинку.

Робочий кабінет і спальня взагалі не потребують облаштуванні загального світла. Навантаження по світловому рішенням інтер'єру можна покласти на настільні лампи, торшери та бра, вбудовані світильники на стелю. Вони створять підсвічування необхідного ділянки, залишивши все інше в напівтемряві.

Освітлення житлових приміщень

Без світла немає роботи - це істина, яка не потребує доказів. Причому різні види людської діяльності потребують персональному освітленні. З необхідністю якісного світла стикаються як рядові працівники офісів, так і керівники. Адже науково доведено, що від рівня освітленості, його ергономічних показників залежить рівень працездатності людини і ефективність роботи всього офісу. Ось цифри, які краще за слова доводять останню тезу: недостатнє офісне освітлення призводить до зниження працездатності на 30%. А такий показник неухильно призводить до зниження доходів на третину. Ось чому для досягнення злагодженої роботи всього офісу і постійного зростання рівня доходів керівники зобов'язані особливу увагу приділити офісним освітлювальних приладів.

Освітлення офісних приміщень повинно визначатися наступними параметрами: функціональність, економічність і комфортність. Офіс починається з приймальної. Тут необхідна багатофункціональна підсвічування. Вона не повинна бути занадто яскравою, щоб очі входить не відчували величезну різницю між природним світлом на вулиці і штучним всередині. В даний час в багатьох офісах встановлюють реостати, за допомогою яких можна регулювати рівень яскравості світла.

Загальне освітлення приміщення може здійснюватися за допомогою різноманітних навісних і вбудованих стельових освітлювальних приладів. Окремо варто згадати світлодіодні лампи для армстронга які відрізняються не тільки зручністю монтажу але і економічністю, довговічністю а так же якісним світлом.


Що стосується індивідуального підсвічування кожного робочого місця, то для тих, чия робота пов'язана з комп'ютером, необхідний направлене світло, який падає не на екран, а на клавіатуру. Місцевій підсвічування для роботи недостатньо. Очі будуть втомлюватися від різкого контрасту між яскравою настільною лампою і оточуючим півмороком. З цієї причини дуже важливо, щоб місцевий світло доповнювався якісним загальним.

освітлення приміщень спеціального призначення

Організація світла в приміщеннях спеціального призначення

У лікарнях і поліклініках освітлення має важливе значення для створення комфортної і безпечного середовища для хворого. При цьому важливу роль відіграє біологічний фактор, якість освітлювальних приладів, спектральний рівень випромінювання, відсутність блескости і комфортний нічний режим. Що стосується операційних приміщень, в цьому випадку до освітлювального обладнання пред'являється цілий ряд специфічних вимог.

Не рекомендується використовувати в лікарняних приміщеннях люмінесцентні лампи. В спектрі випромінювання такий вид ламп має специфічні мікро-максимуми, а також лінійчатих випромінювання, саме вони здатні спотворити кольору відтінків шкіри, слизових оболонок і очних склер.

Освітлення вітрин і магазинів

Вітрина - це візитна картка магазину, одного погляду достатньо, щоб зробити масу покупок або ж пройти повз, навіть не обернувшись. Яскрава барвиста вітрина - це продуманий маркетинговий хід, що дозволяє істотно збільшити продажі. Крім того, це і рекламний носій: на невеликій площі за допомогою світла і декоративних елементів можна вибудувати концепцію торгової марки. Однак створити цілісний образ вітрини - завдання непросте. На практиці застосовують лінійні світильники чи led панелі.

Взагалі вибрати світло для магазину - це досить не просте завдання, а результат може збільшити прибув в рази, за рахунок правильної подачі товару.

При висвітленні торгового залу використовується загальне і акцентні підсвічування, доповнена декоративними освітлювальними елементами або освітлювальними конструкціями. При створенні проекту розробляється загальна стратегія освітленості торгового залу, вітрин магазину, примірочних і підсобних приміщень.

Потужний світловий потік прожекторів або вбудованих поворотних світильників, спрямований в місця викладки товарів, створює високий рівень освітленості, як наслідок погляди покупців прямують туди, куди хочуть продавці.

Головна мета освітлення торгового залу - створення атмосфери свята для придбання більшої кількості товарів. Освітлювальне обладнання для магазинів і торгових центрів покликане з вигідною точки подавати торговий простір і товар, підтримувати загальний стиль приміщення і концепцію торгової марки.

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу