Меню

Освітлення в офісі

Автор: Ольга Дата: 05.02.2021 Переглядів: 951 Коментарі : 0

Основне завдання освітлення офісу – створити умови продуктивної роботи персоналу. На ринку є різні світильники, кожен з яких можна встановити в офісі, от тільки не завжди варто це робити. У статті ми розглянемо популярні варіанти офісного освітлення, виходячи з вимог до світла та способу монтажу.

світлодіодні світильники для стелі в офісі

Зміст


Офісне освітлення: сучасні світильники

Підприємство зацікавлене в зниженні витрат на освітлення. Економія досягається шляхом ефективної організації офісного освітлення, а саме використанням правильної кількості світильників, комбінуванням основного та додаткового (робочого) освітлення, а також заміною старих моделей на більш економічні.

Якщо офіс облаштовується для подальшої здачі в оренду, головне завдання – найбільш економічним способом виконати вимоги державних норм освітленості. Найчастіше завдання вирішується за допомогою традиційних растрових люмінесцентних світильників. Якщо при установці вони комплектуються якісними лампами та пускорегулювальною апаратурою, економія досягається без втрати якості роботи персоналу. В іншому випадку витрати скорочуються в незначній мірі, тоді як продуктивність праці відчутно падає.

Не думати про якість ламп дозволяє інший тип виробів – LED-панелі (на фото нижче – модель FLF-87 60W ТМ Брілле). Вони мають високий попит для установки в підвісні стелі звичайних офісів, а також формату open space.

освітлення стелі офісу світлодіодними світильниками

Крім панелей, на стелі гармонійно виглядають лінійні світильники. Вони комплектуються лампами денного світла або світлодіодними: перші беруть для службового освітлення, другі – стельового загального офісного освітлення та настінного оформлення (врізні моделі).

LED краще люмінесцентних ламп для освітлення в офісі за кількома показниками:

  • економічність. Термін служби LED становить до 30 тис. годин. Це в рази довше, ніж робота інших джерел світла;
  • комфорт і безпека. Відсутнє неприємне гудіння, світло не засліплює, не дратує очі. У складі немає шкідливих речовин і ртуті, що спрощує утилізацію. Індекс передачі кольору світлодіодів максимально наближений до сонячного світла;
  • універсальність. Є як накладні, так і вбудовані моделі. Дизайн переважно простий, підходить для розміщення не тільки в офісі, але й у квартирі, закладі громадського харчування, магазині, музеї. Попиту сприяє відсутність ультрафіолетового випромінювання.

Світлодіодні панелі або растрові світильники


Що вигідніше: світлодіодні панелі або растрові світильники?
Детальніше!

Установка офісних світильників

Накладний та врізний монтаж для стель типу "Армстронг" – найпростіший та найпопулярніший спосіб установки світильників для офісу. Світлодіодна панель армстронг має ряд переваг, пов'язаних з особливостями конструкції:

  • легкість установки та експлуатації;
  • зручність маскування комунікацій. Над секціями ховають проводку, кріплення, архітектурні недоліки;
  • доступ до кожної окремої секції спрощує прокладку нових і ремонт старих електричних комунікацій.
переваги світлодіодних світильників для офісу

Решітка грильято приховує близько 15% поверхні стелі навіть при мінімально можливих габаритах осередків, чим грильято відрізняється від "Армстронга" та інших типів стель. Тим самим зникає ефект відбиття поверхні, світловий потік втрачає ⅔ сили. Стелі виглядають похмурими, доводиться монтувати більше світильників. Установка панелей і растрових моделей на стелі грільято відбувається без демонтажу окремих його елементів. Накладним та вбудовуваним монтажем вибір не обмежений – підвісні моделі розміщують з використанням винесеного індивідуального кріплення.

Правильне офісне освітлення - умова ефективної праці

Адаптивність стосовно інтер'єру та функціональність LED – одні з причин, за якими для освітлення офісу відмовляються від люмінесцентних ламп. Але є більш важлива причина – відповідність державним вимогам в забезпеченні умов праці.

норми освітленості для офісу

Крім законодавчо встановлених норм офісного висвітлення важливі значення індексу передачі кольору (CRI); колірної температури. Ці параметри особливо важливі при оцінці роботи LED світильників, що пов'язано з природою світлодіодів, а також ситуацією, коли реальні характеристики не відповідають заявленим (на ринку багато продукції низької якості). Щоб захиститися від підробок, краще купувати товар у перевірених, надійних виробників, оформити гарантію.


Як розрахувати рівень освітленості


Як розрахувати рівень освітленості?
Детальніше!

CRI та температура світіння говорять про те, наскільки світло офісних світильників комфортне для очей. Орієнтир – денне світло. Чим ближче світло лампочки до природного, тим вище її якість. Діапазон температури 4000-4500 К – оптимальний для робочого простору. Якщо показник відхиляється від діапазону, працездатність персоналу падає (наприклад, при 3000 K продуктивність праці становить близько 90%). Значення CRI максимально близьке до сонячного світла у лампочок розжарювання.

Якісні показники освітлення офісного приміщення розраховуються індивідуально для кожного об'єкта й враховують багато змінних: тип світильника, колір обробки стін, наявність вікон, чистота поверхонь плафонів і лампочок. Це все знижує реальні значення коефіцієнтів на 20-30%, що слід враховувати при організації освітлення офісу.

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу