0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Організація системи інтелектуального освітлення "розумний дім"

Автор: Brille Дата: 03.09.2021 Переглядів: 1535 Коментарі : 0

Сучасні технології блискавично увірвалися в усі сфери нашого життя. Інтелектуальні системи керують багатьма процесами. Широку популярність вони завоювали не лише як виробничі технологічні, але і як домашні побутові. Останнім часом частіше і частіше зустрічається поняття "розумний дім", і з кожним днем ​​все впевненіше переходить з простого терміна в практичну його реалізацію. Ґрунтується воно на багатофункціональному управлінні системою внутрішнього і зовнішнього освітлення квартири або будинку з його присадибною територією. Управляється вона за допомогою систем автоматики та електроніки, забезпечуючи вашому житлу комфортне освітлення.

Інтер'єр розумного дому

Зміст

Принцип роботи системи інтелектуального освітлення

Головний принцип роботи системи освітлення "розумний дім" полягає в організації управління світлом за допомогою різних автоматичних пристроїв, використовуючи електронні прилади або шляхом розпізнавання голосу. Система також повинна контролювати правильність функціонування освітлення в цілому, а також окремих його внутрішніх та зовнішніх освітлювальних елементів.

Система інтелектуального освітлення будинку

Для організації роботи такої інтелектуальної системи освітлення можна використовувати вже готові освітлювальні пристрої з вбудованими елементами, що виконують відповідні функції, або ж модернізувати в інтелектуальні звичайні світильники, в широкому асортименті представлені в магазинах Брілле. Ними можуть бути точкові світильники, розумні смарт люстри, світлодіодні освітлювальні прилади та багато інших.

Розглянемо з яких компонентів складається така система. Головним елементом є силовий пристрій, який приймає команди, а потім розподіляє їх за потрібними напрямками. Далі йдуть контролери, які забезпечують приєднання освітлювальних пристроїв до електричної мережі та керують електричними сигналами. Приладами для фіксування сигналів та забезпечення безперебійного спрацювання елементів системи, є різні датчики та детектори. Важливими елементами системи є панелі керування, пульти та вимикачі, якими регулюються параметри освітлення. За допомогою димерів регулюється рівень освітленості, а за допомогою датчиків руху – створюється ефективне та економне освітлення прибудинкової території.

Переваги інтелектуальної системи освітлення

Управління освітленням за допомогою електронних та автоматичних інтелектуальних систем використовується не лише у великих за площею будинках та приміщеннях. Такі інноваційні рішення прийнятні й для невеликих квартир та кімнат, офісних та виробничих приміщень. Де б такі технології не застосовувалися, їх використання обумовлено наявністю незаперечних переваг, про які йде мова нижче.

Інноваційна система розумний дім

Головною з них є зручна можливість впливати на всі процеси в будинку, пов'язані з його освітленням. Це й управління, й безпека, й контроль за правильною та ефективною роботою.

Застосування таких систем в організації роботи освітлення дозволяє істотно зменшити витрати електроенергії та коштів на її оплату.

Управління інтелектуальною системою не складе труднощів користувачу, воно порівняно нескладне, а результатом стає комфорт та хороша освітленість.

Організація управління інтелектуальною системою освітлення

Застосування інтелектуальних систем дозволяє використовувати зручні їх можливості для створення здорового, правильного, комфортного та економного освітлення. Робота системи передбачає такі функції як: управління освітленням з використанням автоматики, активація освітлювальних пристроїв з використанням таймера, зміна параметрів світла при впливі різних факторів, створення сценаріїв освітленості. Послідовно розглянемо кожну з них.

Управління системою інтелектуального освітлення

Освітлювальна система містить різні варіанти управління. Найпоширеніші – пульти, якими керують усіма приладами в приміщенні одночасно або ж кожним світильником окремо. Пульти дозволяють регулювати параметри світла з різних локацій оператора. В мережі магазинів Брілле представлений широкий вибір люстр з пультом.

Для управління освітленістю також використовують спеціальні пристрої з функцією автоматизованого її контролю. Основними з них є датчики, що реагують на певні сигнали, наприклад, на появу людини.

Інтелектуальне освітлення в будинку широко використовує таймери, за допомогою яких виставляється час, коли або через який його проміжок, увімкнеться або вимкнеться ваш світильник – стильна люстра або модне настінне бра.

Освітлювальна система "розумний дім" забезпечує простоту ручної зміни освітленості завдяки застосуванню димера, що регулює потужність освітлення.

Система передбачає застосування спеціальних датчиків, які фіксують параметри освітленості в приміщеннях. Налаштувати їх можна на рівень світла або його насиченість. Такі датчики використовуються як всередині будинку, так і за його межами.

Завдяки сучасним пристроям є можливість створення різноманітних сценаріїв освітленості, активуючи включення світильників в певній комбінації або послідовності.

Використання інтелектуальної системи дозволить уникнути помилок в організації освітлення вашого дому. 


Помилки при освітленні квартири


7 помилок освітленості квартири
Детальніше

Компоненти інтелектуальної системи освітлення

В управлінні роботою інтелектуальної системи беруть участь різні її компоненти, які мають різний функціонал та призначення.

Одним з ключових елементів є контролер освітлення – мікропроцесор, що відповідає безпосередньо за її інтелект. Контролер обробляє отримані команди, аналізує їх та визначає алгоритм подальших дій. Конструктивно контролери можуть встановлюватися безпосередньо в освітлювальні пристрої, що робить систему більш гнучкою та досконалою – такий принцип отримав назву розподіленого інтелекту. Або ж застосовується централізований принцип, де використовується один загальний для всієї системи контролер.

Багатофункційний контролер для розумного дому

Важливим елементом служить мережевий таймер. Це невеликий пристрій, який, зазвичай, вставляється в розетку та інтегрується в електричну схему між джерелом та споживачем – освітлювальним приладом.

Таймери мають широкі функціональні можливості. Вони дозволяють відключати світильник від електричної мережі після закінчення певного проміжку часу або ж, навпаки, підключати його до напруги. За допомогою таймерів можна проводити розрахунки використаної електроенергії, а також здійснювати контроль за роботою освітлювальних пристроїв віддалено.

Існують також розетки з вбудованими таймерами. Такі пристрої використовуються для всіх споживачів електроенергії. Особливо актуальним застосування таймерів стане для потенційно пожежонебезпечних пристроїв, таких як праска.

Особливе місце в системі займають автоматичні інтелектуальні вимикачі. Конструктивно вони складаються з двох компонентів: приймача та передавача.

Приймач являє собою реле, яке отримує імпульси на замикання або розмикання електричного кола. Монтується в розподільну мережу або світильник. Управляється смартфоном або пультом.

Передавач є електрогенератором, який перетворює електричний струм в імпульсні сигнали для контролера.

Для зміни яскравості освітлення використовують розумні перемикачі, що димують, які дозволяють отримати бажаний світ, від тьмяного до яскравого. Крім цього, сучасні димери оснащуються таймером, можуть управлятися пультом або отримувати голосові команди, а також забезпечувати різну послідовність зміни яскравості освітлення. Деякі моделі можуть регулювати передачу кольору, змінюючи освітлення від холодного до м'якого теплого.

Для дистанційного керування світильниками використовуються одноканальні або багатоканальні пульти. Одноканальні можуть керувати лише одним освітлювальним пристроєм, а багатоканальні – декількома одночасно. Крім того, пульти бувають переносні або накладні. В мережі магазинів Брілле представлений широкий вибір стельових світильників з пультом.

В системі інтелектуального освітлення використовують датчики руху та датчики присутності.

Перші використовуються на вулиці й спрацьовують при виявленні людини або автомобіля. Після спрацьовування датчика вмикається світло, яке з часом саме вимикається.

Датчики присутності використовуються для внутрішнього освітлення й працюють за подібним принципом.

Системи управління інтелектуальним освітленням

Існують три різновиди інтелектуальної системи освітлення: централізована, бездротова та гібридна.

Інтелектуальна система освітлення

Централізована регулює роботу всіх освітлювальних пристроїв як в приміщенні, так і за його межами. Функціонування її підпорядковане центральному процесору, який отримує сигнали та генерує команди для кожного елемента системи.

Бездротова система управляється за допомогою дистанційних пультів та ґрунтується на застосуванні спеціального радіопередавача, який забезпечує передачу сигналів пульта до освітлювальних пристроїв.

Гібридна система вибірково використовує принципи як централізованої, так і бездротової систем.

Система інтелектуального освітлення для вулиці

Такі системи все частіше використовують для ефективної та економної роботи прибудинкового освітлення. У систему входять датчики, що реагують на зміну природного освітлення та регулюють роботу вуличних освітлювальних пристроїв. З настанням сутінків система забезпечує вмикання електричних освітлювальних пристроїв, а коли прояснюється – їх вимикання. Існують також готові вуличні світильники обладнані датчиками руху.

Розумне зовнішнє освітлення

Також система освітлення регулює рівень освітленості виходячи з часу доби та природної освітленості. Рівень світла стає яскравішим, чим темніше стає на вулиці й навпаки.

Регулювання системи освітлення дозволяє вносити зміни в налаштування для забезпечення різних режимів роботи з огляду на певні аспекти. Завдяки цьому забезпечується ефективна робота зовнішнього освітлення.

Використовуючи для свого житла інтелектуальну систему освітлення "розумний дім", ви робите його більш комфортним та затишним, а принагідно дбаєте про своє здоров'я та раціональне використання фінансів.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар