Меню

Одіссея побутового вимикача: довга дорога в майбутнє

Автор: Brille Дата: 21.09.2020 Переглядів: 1273 Коментарі : 0

Одіссея побутового вимикача:
довга дорога в майбутнє

Звичні речі не належать категорії неймовірного і дивного. Прості механізми не вражають уяву так, як це роблять інноваційні розробки. Але те, що зараз здається примітивним, в момент появи на світ також було оточене оваціями! Приклад цьому – система регулювання освітленням, яка почала свій шлях в формі звичайного побутового вимикача і продовжує стрімко рухатися далі.

історія вимикача

Від управління рукою до управління пальцем

Штучне світло завжди було пов'язане з необхідністю керувати ним. Протягом багатьох років управління полягало в простому механізмі вмикання і вимикання. Пізніше механізм став більш досконалим: стало можливим регулювати яскравість лампочки. Максимальна яскравість ламп залишилася незмінною, але завдяки електронним димерам її можна було зменшити. Популярність димерів зросла, коли їх адаптували для роботи з усіма видами лампочок.

люстра для димера, купити сучасну люстру, стельовий світильник димер для світильника, управління яскравістю світла, купити реостат для світильника
Завдяки димерам – найбільш сучасної версії механічного
перемикача – стала можливим регулювання яскравості лампочок.

На наступному етапі почали створюватися настінні сенсорні панелі, і завдяки системі домашньої автоматизації освітлення всього будинку контролювалось з одного місця. Альтернативними методами регулювання світла були інфрачервоні контролери і радіоконтролери, якими управляли за допомогою пульта дистанційного керування.

світильник з мотузковим вимикачем, мотузковий вимикач, купити бра з мотузковим вимикачем

Мотузковий вимикач досі користується попитом серед дизайнерів
освітлювальної техніки завдяки стійким асоціаціям з ретро стилем

Додаткові можливості контролю за режимом освітлення з'явилися разом з масовим поширенням смартфонів. Були розроблені бездротові системи, в яких для зв'язку використовується стандарт Bluetooth. Встановлені на смартфони програми мали досконалий, інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Це усунуло необхідність наближатися до вимикача, тому що кожен міг використовувати свій власний телефон для відправки команд по бездротовій мережі.

світильник з сенсорним управлінням, сенсорне керування освітленням, сенсор для світла
Сенсор – найбільш свіже рішення тактильного управління світлом.
На ньому ера вимикачів, до яких необхідно торкатися рукою, закінчується

Незважаючи на функціональність нововведення, проблема прив'язки до матеріального – потреба в телефоні або пульті дистанційного управління – залишалася. До того ж, спеціальні додатки для смартфонів вимагали додаткових налаштувань. Деяким людям, які щодня використовують мобільні телефони, ті потрібні тільки для розмов. Для них конфігурація додатків виявилася занадто складною.

Без прив'язки до матеріального

Щоб охопити максимальну кількість споживачів розробляються системи з альтернативними методами роботи. Один із прикладів сучасного рішення – система управління за допомогою жестів. Контролер через датчик наближення може розпізнавати жест включення-виключення, а також зменшити яскравість світла або його колір при утриманні руки над датчиком. Це дуже функціональне і естетичне рішення, оскільки не вимагає дотику до перемикача або панелі.

світильник на пульті, дистанційне керування світильником, купити LED панель з пультом вуличний світильник з датчиком руху, підсвічування з вмиканням від руху
Створені приблизно в один час, пульт і датчик руху
стали піонерами дистанційного керування освітленням

З точки зору користувача, найбільш зручний спосіб управління світлом (наприклад, коли руки зайняті, а також коли пульт дистанційного керування або телефон знаходяться поза досяжністю) – це голосові команди. Досить просто вимовити команду – і система виконує це.

Дана технологія існує давно, але завжди була обмежена апаратними та програмними можливостями. Незважаючи на недоліки, виробники знали про її потенціал. Одним з перших прикладів широкого використання технології був голосовий набір на мобільних телефонах ще до популяризації iOS і Android. На жаль, обмеження в роботі управління були істотні, і тому воно залишилося в категорії технічних курйозів.

голосове управління світлом, світильник з керуванням від голосу, управління голосом для світильника, сучасні системи управління світлом

Ера голосового управління

Серйозне прискорення в розробці механізму контролю за роботою світла забезпечили голосові помічники – Amazon Alexa, Google Assistant, Apple Siri і Microsoft Cortana. Вони дозволили виконувати різні дії: вмикати і вимикати світло, програмувати світловий сценарій, активізувати роботу в запрограмований час.

З іншого боку, голосові помічники вимагають постійного підключення до Інтернету, адже голос аналізується в хмарному сховищі. Пристрій реагує тільки на ключове слово, так зване Wake Word ( "Alexa", "Hey Siri" або "Ok Google"); після чого команда вирушає на сервер. У зв'язку з прив'язкою до "хмари" можуть виникнути проблеми через збої з боку постачальника послуг голосового помічника або поломки домашнього Wi-Fi роутера. Відсутність підключення до мережі означає втрату контролю над світлом.

З огляду на недоліки систем online, найбільш цікавим рішенням є незалежна система голосового управління, для роботи якої не потрібен Інтернет (система offline). Вона завжди проектується і вбудовується в один конкретний пристрій – в стельову люстру або настільний світильник. Звичайно, такий пристрій не може передбачити, яка погода буде завтра або чи є пробки на проспекті Перемоги в Києві, але у нього є ключові переваги: ​​незалежність від мережі Інтернет і зручна система налаштування (plug & play).

Що слід вибрати покупцеві

Кожна система має свої переваги і недоліки, тому користувач повинен приймати рішення, найбільш вдале для нього. У той час як системи голосового помічника постійно вдосконалюються, їх залежність від Інтернету змушує зберігати вірність традиційним способам управління – механічним вимикачам. Вони роблять будь-яке джерело світла практичним для повсякденного використання. Однак, майбутнє залишається за online технологіями через широкий список додаткових можливостей, які вони можуть запропонувати.

Теги: brille, вимикачі, світильники, управління освітленням, голосове керування, технології, модерн, хай-тек, лофт, пульт ДУ, освітлення, поради для будинку, інтер'єр, дизайн, сенсорне управління, модні світильники

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу