Меню

Щоб світилося й спалося: про вплив LED на сон, синій колір і нове дослідження

Автор: Brille Дата: 14.07.2020 Переглядів: 3702 Коментарі : 0
Перестали висипатися ночами? Чи відчуваєте себе плюшевим лінивцем? Щоранку мрієте зупинити мить? Швидше за все, ви піддалися впливу синього кольору світлових хвиль. Ми розповімо, що це таке та як захистити свій сон, щоб з легкістю прокидатися вранці.
вплив світлодіодних лампочок на сон

Чому не спимо?

Стан сну і бадьорості регулюється ендокринною системою людини. Робота ендокринної системи пов'язана з виділенням гормонів під впливом світлових хвиль: мелатоніну (регулює фази сну, виробляється тільки в темний час доби); кортизолу (відповідає за пробудження, виробляється під впливом синього спектра світлових хвиль).

як LED впливає на сон

Синій колір видимого спектру світлового променя – це будильник, команду якого людський організм виконує так само слухняно, як школяр з комплексом відмінника реагує на звернення вчителя. Якщо вчитель кличе до дошки, учень слухається, а не просить посидіти за партою додаткових хвилинок 5-10 (як ми відповідаємо своєму будильнику вранці).

Світло нейтрального і холодного відтінків (від 3500 К і вище) переводить мозок в режим активності вранці. Або заважає перейти ввечері до стану спокою і відпочинку, що передує сну.

Людина знаходиться під впливом синього кольору, коли:

  • дивиться на екран смартфона, комп'ютера, телевізора;
  • знаходиться в приміщенні з активними світильниками нейтральної або холодної температури світіння;
  • знаходиться в кімнаті, де працює підсвічування акваріума, робочого столу, меблів.

Якщо ввечері або перед сном ви любите дивитися телевізор, бродити Інтернетом або неправильно вибрали лампочку для світильника, будьте готові до безсоння або сну, після якого ранкове пробудження стане непростим випробуванням.

Що робити і чого не робити

Нове дослідження американської компанії Circadian ZircLight допоможе створити більш комфортне штучне освітлення. В експерименті брали участь 34 добровольця, які 12 годин працювали вночі під світлом LED, а також флуоресцентних ламп (умови наслідували робочу зміну). Перед вченими ставилося завдання визначити точну довжину світлових хвиль, що впливають на систему сну-бадьорості (циркадну). Результати були успішними: висновки експерименту дозволять спростити розробку світлодіодних ламп без синього кольору в спектрі світлового випромінювання. Скоро освітлювальні прилади будуть автоматично виключати певний діапазон спектральної енергії вночі, активуючи енергію бадьорості синього кольору днем.

Яскраве світло – не ворог нам. Воно зменшує сонливість, підвищує працездатність, настрій. Звичайно, якщо цьому час і місце: людина, яка знаходиться вночі в стані збудження дорожнього бігуна, за яким женеться хитрий койот з однойменного американського мультфільму, обов'язково зіткнеться зі стіною неприємностей.

Поки результати досліджень Circadian ZircLight реалізуються в освітлювальній продукції, захистити сон допоможе уважне ставлення до вибору світильника і лампочок: встановлюйте вдома джерела світла з високими показниками кольоропередачі, вільних від пульсацій і мерехтінь. Серед продукції магазинів ТМ Brille ви знайдете світильники, що працюють з різними джерелами світла, з можливістю зміни яскравості, відтінку свічення.

комфортне освітлення для дому

Люстра з вбудованими світлодіодами BL-843S/3*5W теплого кольору світіння

Вибирайте для спальні (дитячої кімнати); вітальні, кухні лампочки розжарювання або світлодіодні лампи теплої температури світіння (до 3500 К). Зверніть увагу на підвіси моделі BL-843S/3*5W з вбудованими LED на фотографії вище. Їхнє світло сприятиме відпочинку після роботи, комфортному спілкуванню в близькому колі. Лампочки з нейтральним, холодним відтінком світіння підійдуть домашньому кабінету, офісу, передпокою, ванній кімнаті.

Дізнатися більше про температуру світіння, вплив світлодіодних лампочок на здоров'я людини, а також про те, як вибрати LED лампочку, допоможуть інші статті блогу Brille. Будьте обережні при виборі продукції, поважайте свій сон і замовляйте товар тільки у надійних виробників. До зустрічі на сторінках блогу!


Теги: brille, світлодіодні стрічки, технічні характеристики, монтаж, будова led стрічок, led стрічки, світлодіоди, led, огляд, rgb, поради, блог, підсвічування, здоров'я, медицина, профілактика, лед лампи

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу