Меню

Зовнішнє освітлення заміського будинку

Переглядів: 237 Коментарі : 0

Зовнішнє освітлення заміського будинк


Вуличне освітлення має свої особливості як в плані комфорту, так і в технічній площині. Воно допомагає створити потрібну атмосферу, святковий настрій або може навіть доповнити дизайн місцевості. Освітлення умовно розділяється на загальне, чергове або декоративне, хоча часто різниця між ними досить умовна.


Вечірня ілюмінація


ЗмістСвітло садиби дорогої


Чергове світло служить основним джерелом для підсвічування території. У ньому застосовуються досить прості пристрої, які, тим не менш, повинні мати високий рівень захисту від агресивного впливу навколишнього середовища. Декоративна ілюмінація дозволяє створити особливу атмосферу, в якій приємно відпочити теплим літнім вечором після роботи або провести веселі посиденьки з друзями. Загальне підсвічування може включати в себе обидва попередні варіанти або ж служить іншим цілям.

Серед світильників, які призначені для освітлення приватних прибудинкових територій виділяються кілька типів:

Вибір пристроїв тут досить великий і залежить як від особистих смаків та уподобань, так і від загальної концепції. Вони можуть створювати зону суцільного освітлення, підсвічувати доріжки, вхідні двері, підкреслювати зовнішній вигляд декоративних елементів, будівель або рослин. Стилі світильників теж можуть помітно відрізнятися - величні класичні моделі створять респектабельний вигляд кінця XIX в. Сучасні світлодіодні варіанти привернуть увагу своїм яскравим і потужним потоком, а вбудовані моделі зроблять загальне об'ємне підсвічування потрібної області з таємничим півмороком навколо. Також, за допомогою комбінації декількох пристроїв, часто різного типу, можна створити чудову гру світла і тіні. Окремо варто згадати про автономні світильники на сонячній енергії, які мають кілька режимів роботи, легко переміщуються в потрібне місце і вимагають мінімум обслуговування.

В цілому ж, сучасні джерела світла дозволяють створити унікальні і автентичні образи, які приємно порадують погляд, підкреслять почуття стилю і в повній мірі виконають своє прозаїчне призначення.


Джерела світла


Поряд з вибором зовнішніх даних і технічних параметрів важливо не упустити ще один ключовий аспект - тип світіння, тому що він не тільки буде давати потрібний рівень освітлення, але і буде впливати на сприйняття оточуючих предметів. І тут теж є з чого вибрати - від звичних для багатьох лампочок з ниткою розжарювання, до сучасних варіантів зі світлодіодами. Розглянемо найголовніші з них ближче.


Різні варіанти підсвічування прибудинкової території

Традиційні лампочки з ниткою розжарення є для деяких індивідів не тільки звичними в побуті, але і мають один з найприємніших для очей колір світла, який ідентичний сонячному. Мінус цих лампочок полягає у великій кількості споживаної електроенергії, значному виділенні тепла і відносно невеликій потужності, яка найчастіше не перевищує 60 Вт.

Газорозрядні варіанти джерел світла включають в себе ртутні, натрієві або металогалогенні моделі. Вони виробляють досить сильний потік світла, але є неекономічними. В процесі роботи виділяють велику кількість тепла, тому їх розміщення потрібно чітко планувати далеко від легкозаймистих предметів. До того ж світло таких пристроїв (особливо натрієвих) не завжди приємний для очей, а то і зовсім може викликати дискомфорт, та й передача кольорів також бажає залишати кращого.

Люмінесцентне освітлення має достатню яскравість, насиченість і перенесення кольорів. Воно досить економічне і відносно недороге. Незважаючи на те, що пік його популярності вже минув, це джерело світла досі користується значною популярністю і освітлює території багатьох господарств: як приватних, так і робочі площадки.

Світлодіодні пристрої можуть похвалитися сьогодні найнижчим рівнем енергоспоживання, високим перенесенням кольорів і компактними розмірами. Вони не виділяють багато тепла в процесі роботи, мають тривалий термін роботи. Крім того, світлодіодні стрічки можна встановлювати в будь-якому місці, в будь-якій кількості і навіть надавати їм потрібну форму, а також підбирати відтінок їх світіння. Мінусом цього варіанту є досить висока ціна, але розвиток технологій приносить нам все більш дешеві варіанти.

Також детальну інформацію про роботу LED стрічок ви можете отримати з відео:Підводячи підсумок потрібно сказати і про те, що різне планування, наявність різноманітних об'єктів на території, зовнішній фон вносять значні корективи у вибір освітлення. Воно не повинно бути занадто бляклим або навпаки, надто яскравим. Також слід враховувати, як будуть сприймати різні типи світлових потік в дощ, сніг, або туман. І звичайно ж, вибираючи основне освітлення, не слід забувати й ілюмінації різних елементах навколишнього оточення. Про них нижче.


Дизайн освітлення предметів обстановки


Звичайно, загальна ілюмінація відіграє вирішальну роль, але вона буде неповною без додаткового підсвічування різних будівель, елементів декору і рослинності. Це дійсно важлива частина загальної світлової концепції і було б логічно розглянути її додатково по пунктах.


1. Освітлення доріжок


Підсвічування доріжок несе в собі одразу дві важливі мети. Перша - це, звичайно ж, безпека і зручність використання. Друга - декоративна. Для такого завдання сьогодні використовується кілька типів світильників:

Кожен з цього типу має свої плюси і мінуси. Також загальна концепція може припускати підсвічування самих тільки доріжок з темним тлом навколо них або ж повне освітлення всього навколо.


Підсвічування доріжок

2. Яскравий фасад


Фасад - це важлива складова загальної світловий концепції. Він може бути підсвічений в тон загального освітлення або занурений в контраст. Для його виділення часто застосовують настінні джерела світла або ж наземні аналоги. Окремо стоять прожектора, які створюють потік заливного світла. Важливий і колір світіння, який може виділити оригінальний вигляд або ж навпаки приховати його.


Яскравий фасад - візитна карточка будинку

3. Нічні рослини


Безперечно, декоративне дерево або акуратна квіткова клумба радують око днем. Але не менш ефектно вони можуть виглядати і вночі, варто тільки підібрати правильне джерело освітлення і надати йому потрібний кут. Необов'язково створювати дуже яскраву ілюмінацію, можна влаштувати приємну розслаблюючу обстановку напівтемряви, щоб була можливість спокійно прогулятися перед сном серед розкішної зелені.


Підсвічування рослин

4. Форми малі, архітектурні та важливі


Якщо на території присутні невеликі декоративні об'єкти, то їм також можна надати нічної пікантності за допомогою світлових променів. Для цієї мети найкраще підійдуть спрямовані світильники або світлодіодні стрічки. Вони допоможуть не тільки виділити об'єкт, але і доповнити його образ витонченою світловою окантовкою. У темний час доби це буде чудове видовище.


Малі архітектурні форми з підсвічуванням

5. Вночі у водойми


Підсвічування прибудинкових водойм – окрема і дуже цікава річ. Воно може бути, як зовнішньою, так і внутрішньою, створюючи барвисту підводну ілюмінацію. Що може бути прекрасніше, ніж перепочити біля вечірнього басейну або декоративного водоспаду під веселими різнокольоровими промінчиками світла.


Приклад освітлення водойми

6. Новорічний бонус


Ну який же Новий рік без яскравої ілюмінації? І тут на допомогу прийдуть різні варіанти підсвічувань - від різнокольорових прожекторів, до світлодіодних RGB стрічок, які гарантовано створять приємний настрій.


Новорічний будинок

Яким би неординарним і незабутнім не було освітлення, його застосування і використання залежить тільки від смаків і переваг власника. І якщо є бажання урізноманітнити обстановку чимось незвичайним і незабутнім, то для цього завжди знайдеться просте і ефективне рішення!

Теги: brille, освітлення заміського будинку, декоративне освітлення, освітлення, освітлення для дому, фасадні світильники, зовнішнє освітлення, вуличні світильники, вуличні ліхтарі, бра, підсвічування, гірлянди, відео, огляд, youtube, світлодіодні стрічки, парк

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар