Меню

Зовнішнє ландшафтне освітлення

Автор: Brille Дата: 13.07.2020 Переглядів: 3048 Коментарі : 0

Ландшафтна ілюмінація та світлодизайн

Перед світлодизайнерами часто стоїть непроста вимога - створити гармонійне і збалансоване освітлення міста, саме тому величезне значення приділяється зовнішнім джерелам світла.

архітектурна підсвітка історичного об'єкта

Поняття «зовнішнє світлове оформлення» має на увазі не тільки підсвічування пам'яток архітектури та мистецтв. Воно багатовекторне, включає в себе ілюмінацію автомагістралей, парків, магазинів, мостів, пішохідних доріжок і т.д. Навіть вуличні ліхтарі створюють привабливий вигляд місцевості. Але провідну роль у формуванні красивої картинки зовнішнього вигляду грає саме архітектурна підсвітка будівель.

Її розробка передбачає вибір прийомів і режимів потоку світла, рівнів яскравості, усілякої кольорової забарвленості різних елементів фасадів. Для створення потрібного художнього образу фахівці використовують такі типи освітлення як:

  • загальне;
  • локальне;
  • силуетне, контурне;
  • динамічне колірне.
динамічне зовнішнє освітлення архітектурних об'єктів за допомогою прожекторів

Коли встановлюють загальний заливаючий потік світла фасадів, вечірній образ об'єкта небагато чим відрізняється від денного завдяки спеціальним приладам прожекторного типу. Такі потужні пристрої встановлюються на значній або середній відстані від об'єкта.

зовнішнє освітлення будівлі

Важливе значення має і ландшафтне освітлення. Воно включає в себе як декоративне, так і функціональне підсвічування паркових і садових насаджень, а також елементів паркового благоустрою та ландшафтного дизайну. Паркове і ландшафтне освітлення охоплює освітлення у вечірній і нічний час садових доріжок, клумб, кущів і дерев. Однак тільки освітленням справа не обмежується. Світлодизайнери проводять цілий спектр робіт, пов'язаних з освітленням площ, парків і садів, а також прилеглих до них територій.

Ландшафтне підсвічування

Важливе значення має і ландшафтна ілюмінація. Вона включає в себе як декоративне, так і функціональне підсвічування паркових і садових насаджень, а також елементів паркового благоустрою та ландшафтного дизайну. Її наявність необхідна для підсвічування у вечірній і нічний час садових доріжок, клумб, кущів і дерев. Однак самим тільки світлом справа не обмежується. Дизайнери проводять цілий спектр робіт, пов'язаних з ілюмінацією площ, парків і садів, а також прилеглих до них територій.

паркове ландшафтне освітлення

Що ж мають в арсеналі дизайнери-освітлювачі для того, щоб створити незвичайну світлову картину нічного парку або скверу? До технічних засобів відносять:

  • пристрої, які вбудовуються в ґрунт;
  • світлові стовпчики;
  • вуличні ліхтарі;
  • світлодіодні маркувальні лампи і т.д.

При оформленні міських зелених насаджень використовуються малі архітектурні форми - альтанки, фонтани, водоспади.

освітлення доріжки за допомогою зовнішніх світильників

Ландшафтне освітлення найчастіше представляє собою єдиний ансамбль, що складається з усього розмаїття приладів, з'єднаних між собою в єдиний ланцюг. Управління ним відбувається за допомогою спеціальних датчиків руху.

освітлення фонтанів і басейнів за допомогою світильників Брилле

Світлове оформлення будівель

Сучасні прийоми зовнішнього підсвічування будівель - це не тільки потужність світіння в темний час доби. Фахівці з проектування та встановлення світильників є неперевершеними художниками по світлу: вони кожен день створюють унікальні, вражаючі уяву світлові образи, які постають у всій красі вночі. Сучасні технології і застосування світлофільтрів дозволяють змінювати зовнішній вигляд об'єкта. Саме непримітна вдень ​​будова в нічний час розквітає різнобарвною палітрою, а хмарочос, який сам по собі займає домінантне становище днем, не повинен загубитися в темряві.

зовнішнє освітлення будівель під вітражі

Зовнішнє світлове оформлення має не тільки художнє і функціональне призначення, на думку психологів і фахівців з оренди торгових площ, вдалий світлодизайн - це один із секретів успішної здачі в оренду комерційної нерухомості. Таке оформлення викликає позитивне візуальне враження, як наслідок, вартість оренди може бути збільшена на 20-30%. Крім того, зовнішня освітленість периметра суттєво підвищує безпеку входу в будівлю або приміщення.

Однак, все добре в міру. Далеко не всім об'єктам необхідний яскравий потік світла. Визначальними критеріями є місце розташування будівлі і його архітектурний вигляд, а також принцип вибірковості та художньої необхідності. Наприклад, одна справа, коли об'єкт знаходиться на центральній вулиці, де маса інших освітлених будівель і яскраво освітлена автомагістраль. Зовсім інша ситуація складається, якщо об'єкт розташований в слобо освітленій зоні, де очам необхідно адаптуватися до темряви. В даному випадку перевищення рівня світлового потоку може негативно позначатися на здоров'ї місцевих жителів і їх комфорті.

Світлодизайнери мають в запасі масу підходів, прийомів і секретів, щоб створити унікальний світловий образ міста, розставити акценти і виділити будь-які елементи. При проектуванні та створенні зовнішнього освітлення будівлі особлива увага приділяється часу реалізації проекту. Для вже існуючої споруди є деякі обмеження. А саме, яким чином встановити прилади, щоб вони не псували денний вигляд будинку і були малопомітними, а також яким чином прокласти кабель, щоб його використання було максимально зручним. Якщо ж установка обладнання проходить паралельно з будівництвом, то всі проблеми, пов'язані з ілюмінацією, регулюються на етапі архітектурного проекту.

Зовнішнє освітлення, представлене в магазині Brille

На сайті інтернет-магазину є широкий асортимент світильників в категорії «вуличне освітлення»:

Архітектурні світильники найбільш адаптовані для вигідного освітлення будівель: загального заливаючого або локального. Всі вони мають рівень захисту IP65, тому будуть стабільно працювати в дощ, вітер, туман або при перепадах температур. 

Вбудовувані вуличні прилади освітлення бувають трьох типів: ґрунтові, підводні та фасадні. Грунтові монтують безпосередньо в поверхню під ногами і давно вже стали невід'ємною частиною міського пейзажу. Такі вироби можуть використовувати на вулицях, доріжках біля приватних будинків, клумб і скверів для створення комплексної системи підсвічування в нічний час доби.

Підводні моделі використовують для підсвічування басейнів або штучних водойм в ландшафтній ілюмінації. Дуже важливо простежити, щоб рівень захисту IP був не нижче 68: саме вищий ступінь захищеності дозволяє світильникам без перебоїв довго і успішно працювати під водою.

Фасадні пристрої кріпляться на вертикальні об'єкти, наприклад, на стіни будівель. Деякі моделі підходять для монтажу в ступені, що неймовірно зручно і ефектно як на коротких, так і на довгих масивних сходах.

Настінне і стельове підсвічування

Настінні вуличні світильники - це універсальне рішення для створення художньої системи сприйняття простору. Наприклад, якщо метою є створення на заміській ділянці англійського саду, то настінна лампа у вигляді газового ліхтаря відразу підкреслить це і викличе у гостей відповідні асоціації. Навпаки, в оформленні прибудинкової або міського простору, використовуються ультрасучасні технології та освітлювальні прилади також краще вибрати їх у відповідному дизайні. 

Стельові вуличні світильники допомагають створити оригінальний світловий потік в альтанці, веранді, терасі, зробити акцент на клумбі або парковій скульптурі. Існують різні стильові конфігурації пристроїв для вулиці, що дозволяє їм вписуватися в будь-яке стильове проектування. Різні форми плафонів дадуть можливість спостерігати цікаву гру світла і тіні.

Інші варіанти освітлення

Вуличні прожектори мають кілька функцій, які відрізняють їх від інших аналогічних пристроїв. В першу чергу, щільність світлового потоку. У даних світлових приладів вона досить висока, при цьому кут розсіювання часто становить близько 100 - 120 градусів. Якщо світлове оформлення простору вимагає установки прожекторів, подумайте про моделі LED. Вони вживають в рази менше електроенергії, мають високу потужність і забезпечують 100% -ву безпеку.

Вуличні світлодіодні пристрої бувають: ґрунтовими, консольними, купольними, підводними, з підсвічуванням, фасадними. Вони розрізняються місцем можливого монтажу і ступенем захисту IP (в залежності від цього, деякі можна встановлювати тільки під навісом). Більшість з них ідеально підходить для ландшафтного освітлення. Моделі часто стають художньою деталлю, яка надає ділянці доглянутого і дорогого вигляду. Модного екстер'єру та атмосферності надають міським і заміським ділянкам вуличні ліхтарі. Вони виконані в різних дизайнах, розмірах, формах і стильових напрямках. Одні своєю присутністю підтримають будь-яку обрану позицію декоративного оформлення. Кантрі, High-Tech, модерн або перевірена класика - вироби представлені в широкому асортименті і підійдуть покупцям з найвишуканішим смаком.Фасадні світильники підходять не тільки для комерційного підсвічування, але і для ландшафтної ілюмінації. Як випливає з назви, їх монтують на фасади або на стіни будівель і споруд. Кути спрямованості світлового потоку різняться у кожній моделі, вибір модельного ряду, технічних характеристик, конфігурацій і стилів оформлення досить великий, ттому кожен клієнт зможе підібрати виріб на свій смак.

Теги: brille, вуличне освітлення, вуличні ліхтарі, види вуличного освітлення, історії, фасадні світильники, прожектори, підвісні світильники, консольні світильники, настінні світильники, грунтові світильники, підводні світильники, led, лід лампи, світлодіодні с

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу