0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Стельове освітлення для натяжних стель

Автор: Brille Дата: 06.03.2023 Переглядів: 5864 Коментарі : 0

Натяжні стелі є сучасним модним рішенням для створення ідеально гладкої поверхні. Їхня популярність стрімко зростає і питання організації освітлення для такого конструктивного рішення стає дедалі актуальнішим. Як правильно підібрати та встановити світильник для натяжної стелі, при цьому не пошкодивши її та забезпечивши якісне та ефективне освітлення, розповість наша стаття.

Стельовий світильник на натяжній стелі

Содержание

Типи освітлювальних пристроїв для натяжних стель

Серед основних різновидів світильників, які підійдуть для установки в натяжні стелі, можна виділити такі категорії: підвісні конструкції та люстри, точкові універсальні світильники, контурне освітлення та світлодіодні стрічки, растрові світильники та споти.

Люстри під натяжну стелю, що мають як традиційні форми, так і конструкції на підвісах, прийнятніші за рахунок джерел світла, які розташовані у них на значній відстані від плівкової поверхні. Це суттєво знижує ризик пошкодження натяжного полотна від теплового впливу, до якого воно дуже чутливе. Оптимальними люстрами під натяжну стелю стануть ті, у яких плафони спрямовані в сторони або вниз, при цьому відстань від стелі становить до половини метра. Для глянцевої поверхні натяжної стелі додаткове значення має дизайн верхньої частини світильника, оскільки він дзеркально відбиватиметься в ній і буде на видноті.

Світлодіодна люстра на натяжній стелі

Точкові світильники для натяжних стель стали одними з найпоширеніших освітлювальних пристроїв, що використовуються для натяжних стель. Точкові світильники в натяжній стелі добре монтуються завдяки своїм малим розмірам та вазі. Раціонально використовуються для зонування та освітлення приміщень з низькими стелями. Такі освітлювальні прилади представлені на ринку широким асортиментом світильників різних форм та конструкцій. Серед них присутні накладні та вбудовувані моделі, регульовані та фіксовані. У зв'язку з тим, що точкові світильники монтуються безпосередньо в натяжній стелі, температура їхнього нагрівання повинна бути мінімальною, для чого слід використовувати світлодіодні джерела світла, які практично не гріються. Для зниження теплообміну між світильником та полотном прокладають спеціальні термокільця.

Останнім часом для підсвічування натяжних стель також використовуються LED стрічки – світлодіодні стрічки для освітлення. Їхня популярність обумовлена простим монтажем та можливістю реалізовувати оригінальні дизайнерські задуми, від загального підсвічування периметра приміщення до об'ємних багаторівневих конструкцій. Світлодіодна стрічка не нагрівається в процесі роботи та мало важить, що робить її ідеальною для встановлення на натяжні стелі. Підсвічування стелі по периметру прикрасить будь-яке приміщення, але разом з тим LED стрічка не зможе замінити собою основне джерело світла, а тому використовується як елемент додаткового освітлення.

Окремою категорією виступають споти для натяжних стель. Ці пристрої для освітлення характеризуються наявністю трьох конструктивних елементів – безпосередньо світильника, основи та кронштейна із шарнірами. Крім цього споти класифікуються на накладні, підвісні та вбудовані. Накладні споти на натяжну стелю мають форму та розмір, які не дозволяють сховати його під полотном, а тому монтуються поверх на спеціальну заставу. Вбудовані споти під натяжну стелю виступають над її поверхнею лише декоративною частиною. Підвісні споти в натяжну стелю встановлюються на монтажну планку, що фіксується до станини, захованої під полотном, або кріпляться на гак, що виходить через технологічний отвір у стелі.

Растрові світильники для натяжних стель дають потужне та рівне світло, а також прості в обслуговуванні. Фактором, який обмежує широке використання таких освітлювальних пристроїв, є стриманий зовнішній вигляд, який часто не підходить до багатьох інтер'єрних рішень.

Типи ламп для натяжних стель

Для використання в якості джерела світла, в стельових світильниках для натяжних стель застосовують світлодіодні, галогенні, філаментні, люмінесцентні та лампи розжарювання. Лампочки під натяжну стелю мають забезпечувати необхідну потужність та економічність, але разом з тим бути безпечними. 

Світлодіодні лампочки є ідеальним джерелом світла для використання у натяжних стелях. Вони практично не гріються, економічні, компактні та легкі. Окремі моделі дозволяють регулювати колірну температуру та яскравість світіння.

В основі філаментних ламп також лежать світлодіоди, але зроблені в іншому дизайнерському виконанні – з прозорою колбою, що нагадує лампочку розжарювання, де замість вольфрамової нитки використовується її імітація із вбудованих LED елементів. Такі лампочки найбільш гармонійно виглядатимуть в інтер'єрах, виконаних у класичному або стилі лофт.

Філаментні лампи

Люмінесцентні лампи є економічними, але мають значні габарити, мерехтять, залежні від кількості циклів вмикання/вимикання, а також містять у собі шкідливі речовини.

Лампочки розжарювання – найдешевші, але дуже сильно нагріваються у процесі роботи. При використанні їх у люстрах для підвісних стель слід обмежитися потужністю у 40 Вт, а за можливості відмовитися від їх застосування.

Галогенні лампочки є вдосконаленим різновидом ламп розжарювання. У порівнянні з ними, галогенні джерела світла мають більший ресурс і менший нагрів. Тим не менш, для точкових світильників, які застосовуються в підвісних стелях, максимальною стане потужність у 30 Вт.

Типи кріплень світильників на натяжні стелі

До основних способів установки стельових світильників на натяжні стелі відносяться кріплення на: заставну, монтажну планку, гачок та спеціальну хрестоподібну конструкцію.

Для того, щоб описати кожен з них, слід сказати кілька слів про те, що собою являють натяжні стелі. Їхні горизонтальні поверхні формуються з натягнутого ПВХ (полівінілхлоридного) пластику. Така стеля дуже красива, але водночас сильно вразлива до механічних та теплових впливів. Слід також враховувати, що після установки світильника на натяжне полотно, змінити його розташування, не пошкодивши стелю, неможливо. Тому розміщення освітлювального пристрою та встановлення допоміжних елементів слід продумати та провести заздалегідь, до натягування полотна стелі.

Як повісити люстру на різні типи стель


Як повісити люстру на різні типи стель
Детальніше

Кріплення стельового світильника на заставну означає його монтаж на конструкцію, що представляє фрагмент міцної фанери, яка має відповідну до світильника форму. Закладна встановлюється до натягування стелі та кріпиться до перекриття за допомогою перфорованих металевих профілів. Висота заставної повинна відповідати просвіту між несучою та натяжною стелями. Сам стельовий світильник кріпиться безпосередньо до закладної, а кріпильні елементи проходять крізь натягнуте полотно.

Кріплення світильника на монтажну планку подібне до попереднього варіанту, але замість заставної за формою освітлювального приладу, використовується унікальна планка, яка йде з ним в комплекті. Монтажна планка кріпиться до дерев'яного бруса, що прокладається під натяжною стелею.

При кріпленні на хрестоподібну монтажну конструкцію, яка являє собою дві монтажні планки, що розташовані перехресно, для кожної з них встановлюється свій брус, а монтажний отвір зміцнюється пластиковим кільцем.

Кріплення на стельовий гак, на відміну від інших способів, дозволяє повісити світильник на вже готову натяжну стелю. У місці встановлення гака, на поверхню натяжного полотна клеїться кільце, що ущільнює. За його внутрішнім контуром вирізається отвір, через який монтується гак і виводяться електричні дроти для живлення світильника.

Підбір освітлювального пристрою для натяжної стелі

Натяжна стеля в інтер'єрі житла виглядає дуже красиво. ЇЇ поверхня ідеально гладка, вона не вимагає фарбування, обклеювання шпалерами та оштукатурювання. Якщо натяжна стеля має матову поверхню – це дозволяє сховати певні її недоліки, а глянцева поверхня виглядає особливо вишукано.

Стельове освітлення у натяжній стелі вимагає підбору відповідних світильників, оскільки правильна організація освітлення при її використанні дозволяє вирішити кілька важливих завдань: наповнити приміщення світлом, надати інтер'єру індивідуальності та створити необхідні акценти.

Організація освітлення на натяжній стелі

Керуючи освітленістю, досвідчені дизайнери можуть коригувати простір приміщення. Візуально зробити низьку стелю вище дозволить напрямок світлових потоків, що виходять від джерел світла, розташованих по периметру приміщення. З цією метою використовують точкові світильники або LED стрічку. Формування ж світлових потоків зверху у напрямі стін, створює зворотний ефект – зменшення простору.

Правильний підхід до освітлення кімнати з натяжною стелею дозволяє зонувати приміщення, відокремити певні сегменти у просторі, а також візуально підкреслити об'ємні конструкції стелі. При виборі виду та кількості світильників для натяжної стелі слід зважати на дзеркальні властивості глянцевої поверхні.

Підбір освітлювального пристрою для натяжної стелі залежить також від призначення та розмірів приміщення. Найчастіше використовують комбінацію з кількох різних світильників.

У великій вітальні або залі одного основного джерела освітлення може виявитися замало і буде потрібний додатковий світильник. І навпаки – може бути достатнім використання лише допоміжного джерела світла, якщо необхідно підсвітити, наприклад, виключно простір над диваном. В цьому випадку, така організація освітлення сприятиме економії електроенергії.

Натяжну стелю з підсвічуванням часто використовують у ванній кімнаті. Освітлення зонують, додатково підсвічують область умивальника та дзеркала для зручності здійснення косметичних процедур. Але слід пам'ятати, що ванна кімната є приміщенням з підвищеною вологістю, для якої потрібно використовувати світильники в спеціальному вологозахищеному виконанні.

На кухні освітлення натяжної стелі організовується над робочими секціями, а окремі світлові акценти формують над мийкою та плитою. Обідня зона також освітлюється, але це пов'язано зі створенням затишної атмосфери.

Освітлення натяжних стель за допомогою світлодіодної стрічки

Особливою популярністю останнім часом користується освітлення натяжної стелі за допомогою гнучких LED стрічок. Такі освітлювальні пристрої використовуються і як основне, і як додаткове джерело світла. Часто світлодіодні стрічки служать як підсвічування стелі по периметру, надаючи оригінальності інтер'єру та візуально розширюючи об'єм кімнати. Завдяки LED стрічкам можна зробити освітлення прихованим у різнорівневих стелях або, навпаки, підкреслити окремі вигини та контури стелі.

LED підсвічування на натяжній стелі

При виборі світлодіодних стрічок в якості джерела освітлення для натяжних стель керуються їхньою ефективністю та економічністю. Вони споживають у кілька разів менше електроенергії в порівнянні з іншими джерелами світла. Цей показник становить 4,8 Вт на один метр довжини LED стрічки.

Термін служби світлодіодних стрічок складає до п'ятдесяти тисяч годин безперервної роботи, що відповідає приблизно шести рокам експлуатації. Це вдвічі більше, ніж відповідний показник для люмінесцентних світильників.

Монтаж LED стрічок на натяжну стелю здійснюється легко та просто за допомогою двостороннього скотчу та спеціальних непомітних поліуретанових конструкцій.

Сучасні світлодіодні стрічки дозволяють освітлювати приміщення світловими потоками різної інтенсивності, колірної температури, забарвлення та режимів роботи.

Якщо правильно скомбінувати високоефективні LED стрічки та найкращі точкові світильники для натяжної стелі, результат буде неперевершеним – вишуканий інтер'єр з унікальним освітленням.


Освітлювальне обладнання для організації світла в приміщеннях з натяжними стелями ви зможете знайти в мережі магазинів Брілле, де представлений широкий асортимент товару, а кваліфіковані продавці-консультанти дадуть відповідь на будь-які запитання та допоможуть підібрати все необхідне.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар