Меню

Лампи та світильники для магазину одягу

Переглядів: 260 Коментарі : 0

За допомогою правильної організації освітлення торгової площі можна змінити дизайн магазину і продемонструвати ефективне викладання всього товару. Мальовничий світловий декор і сучасне підсвічування можуть стати візитною карткою будь-якого бренду. Специфіка магазинів одягу та текстилю в тому, що вони чутливі до потужності ламп, відтінків світіння і напрямку світлового потоку. Щоб ефективно підсвітити колекції одягу, взуття та текстильних виробів, потрібні професіонали, які зроблять проєкт освітлення, що відповідає нормативним вимогам, та підберуть потрібні лампи.


Освітлення в магазині одягу

ЗмістОсвітлення магазину одягу


Освітлення впливає на вибір товару, від цього залежить, як людина буде себе почувати в приміщенні. Світло потрібно підбирати з урахуванням рекомендацій світлових дизайнерів і маркетологів. Існує три типи систем освітлення магазинів одягу:

  • загальні – рівномірно розподіляють освітлення по всій площі;
  • акцентні – здійснюють підсвічування певних товарів, нових колекцій, стендів;
  • комбіновані – поєднують світильники для загальної та підсвітлення.

Загальне освітлення може здійснюватися за допомогою стельових, точкових і трекових світильників, світлодіодних люстр і підвісів. Для облаштування підсвічування застосовують поворотні споти, точкові накладні світильники, підвіси та трекові моделі. Всі прилади можна використовувати в різних торгових приміщеннях. Кількість світильників в системі, їх тип і видова приналежність залежить від висоти стель магазину, його площі, розташування вітрин, стелажів, полиць і касової зони, а також від асортименту товару.


Підсвічування і трекові світильники в магазині одягу

Для брендових магазинів, які просувають одяг для молоді, маркетологи рекомендують встановлювати яскраві світильники з холодним відтінком світіння. Для бутиків, що пропонують одяг преміумкласу краще вибрати неяскраве світло, холодні та теплі відтінки можуть чергуватися. У магазинах одягу та хутра слід встановлювати джерела світла з високими показниками кольору. Бажано використовувати поворотні моделі, щоб на хутро світло падало під кутом. Для цього ідеально підходить трекові системи.

Лампочки для систем освітлення в магазинах одягу


Років 10-15 тому торгові площі обладнували світильниками з люмінесцентними, лампами розжарювання, галогенними, металогалогенними та натрієвими джерелами світла. Сьогодні в цій ніші впевнено лідирують ЛЕД лампочки.

Невисока ціна ЛР не стала тією перевагою, яка залишила б їх на вершині популярності. Для освітлення магазинів одягу сьогодні їх майже не використовують. Причин тому кілька:

  • лампи розжарювання споживають занадто багато електроенергії;
  • виділяють багато тепла, тому завжди потрібно контролювати відстань від світильника до товару і не використовувати в безпосередній близькості декоративні прикраси;
  • висока передача кольору не забезпечує ідеального підсвічування, тканини не всіх кольорів виглядають виграшно в теплих відтінках.

Для товарів жовтого, червоного і коричневого кольору, а також їх відтінків лампа розжарювання – ідеальний вибір. Під її світлом речі заграють новими яскравими відтінками. А ось товари синюватих і зеленуватих відтінків програють в кольорі, вони стануть сірими. ЛР випромінюють тепле світіння жовтого відтінку, воно посилює насиченість теплих тонів, але знижує інтенсивність холодних.


Лампочки для освітлення в магазинах одягу

Люмінесцентні лампи денного світла на відміну від ЛР посилюють холодні відтінки. Під їх променями виграшно виглядатимуть речі синього і зеленого тонів, але колірна привабливість жовто-червоно-коричневих буде сильно знижена. Можна використовувати моделі з синюватим люмінофором, вони підсилюють яскравість теплих тонів.


Типи лампочок


Які лампочки можна використовувати для світильників різних типів?
Детальніше!


Спеціальні лампи MR16 і AR111 для магазинів одягу


Оптимальне рішення було знайдено за допомогою галогенних та світлодіодних ламп MR16 і AR111. Ці джерела світла найкраще підходять для роздрібної торгівлі, особливо вони добре справляються з освітленням продукції текстильної промисловості, одягу, взуття, ювелірних виробів.


Лампи з мультіфасетним рефлектором MR16


Лампочки MR16 обладнані мультіфасетним рефлектором (Multifaceted Reflector). Такий рефлектор складається з дрібних граней, він спрямовує і розподіляє світло. Світловий потік відбивається від рефлекторів і фокусується. Пристрої спочатку були розроблені для діапроєкторів, але поступово їх область застосування значно збільшилася. Ці джерела світла використовують для підсвічування вітрин і в системах загального освітлення магазинів – найчастіше в точкових світильниках для підвісних стель. Вони дуже компактні, відбивач в них м'яко та ефективно розподіляє і направляє світло, що додає простору об'ємності, а речам привабливості. Яскравість можна регулювати.

Галогенні лампи MR16 випускають з напругою 220 В і 12 В. Низьковольтні 12-вольтні підключають за допомогою трансформатора, який перетворює напругу мережі в робочу. Лапочки MR16 низьковольтного типу мають контактний цоколь GU5.3 і G53. Моделі, що працюють від мережі 220, мають цоколь GU10. Так роблять, щоб користувачі не переплутали високовольтний тип з низьковольтним.

Галогенки MR16 споживають досить багато електрики та нагріваються під час роботи, тому виробники випустили світлодіодний аналог. ЛЕД лампи MR16 можуть бути з відбивачем і без нього.


Лампи AR111 і MR16 в модному бутіку


Лампочки спрямованого світла AR111


Лампи спеціальної форми AR111 можуть бути галогенними та світлодіодними. Вони призначені для акцентного і декоративного освітлення в магазинах одягу. Їх спектр світіння ідеально передає колір будь-якої речі, а сфокусований світловий потік дає можливість здійснювати ефектне акцентне підсвічування. Світло випромінюється на відбивач, фокусується і відображується з більшою силою. Лампи часто використовують в готелях і музеях, незамінні вони та при оформленні вітрин.

ЛЕД моделі AR111 прийшли на зміну галогенкам з таким же діаметром – 111 мм. Вироби виробляють з цоколем G53 і GU10. Ці джерела світла, як і MR16, роблять низьковольтними та високовольтними. Лампи 12 В з цоколем G53 працюють з трансформатором, високовольтні – 220 В з цоколем GU10 – безпосередньо від мережі. Обидва типи виробів відрізняються економним споживання електроенергії та можливістю регулювання яскравості світіння. Для цього моделі обладнані димером. Вироби характеризуються високою інтенсивністю світла і гарною передачею кольору – до Ra 85. Їм не властиво ультрафіолетове та інфрачервоне випромінювання. Візуально світлодіодна лампа G53 AR111 виглядає як галогенна, тому їх завжди можна поміняти.

Заміна галогенної лампи на світлодіодну


Галогенки – це поліпшена версія ЛР. У них вища яскравість і світлова віддача, тому моделі активно використовували до появи світлодіодок. З приходом світлодіодних джерел галогенкам довелося посунутися. Для цього є підстави – термін служби галогенок становить 2-4 тис. годин, а ледок – 25-50 тис. годин. Крім того, ЛЕД-лампи мають дуже високі показники енергоефективності.

Як замінити у світильнику галогенну лампочку на світлодіодну? На перший погляд, все просто – потрібно купити ледку з таким же цоколем і вставити в патрон. Але половина галогенок працює з напругою 12 В. Їх функціонування обумовлено застосуванням трансформатора, який знижує напругу мережі 220 В до 12 В. Провести просту заміну без перероблення електричного кола не вийде. Якщо ви не поміняєте трансформатор, то при включенні отримаєте мерехтіння і пульсацію. Щоб заміна пройшла без проблем, слід прибрати трансформатор для галогенних моделей та поставити блок живлення для світлодіодної лампи. Блок повинен відповідати сумарній потужності цих приладів. Якщо потужність 6 лампочок по 3 Вт, то трансформатор повинен витримувати сумарне навантаження 20 Вт. Розрахунок простий – 3 Вт х 6 = 18 Вт і плюс 10% додати для страховки. Хоча процедура заміни досить проста, краще довірити її фахівцеві.


Точкові світильники для ламп AR111 і MR16

Пристрій ламп для одягу


Моделі MR16 і AR111 з цоколем GU5.3, G53 і GU10 відрізняються особливою конструкцією – штирьовою системою з'єднання з патроном. У маркуванні кожен символ має своє значення. Буква G позначає двохштирьову серію, 53 – відстань між штирями в міліметрах, MR16 – відповідає діаметру 50 мм, вказаною в дюймах (⅛ дюйма США), AR111 – діаметр лампи 111 мм.

У світлодіодних моделях MR16 і AR111 застосовують SMD-світлодіоди та COB-матриці. Лампочки загоряються миттєво після включення, мають захист від перепадів напруги. У виробах цього типу корпус і радіатор виготовляються з алюмінію і міцного пластику. Ребристий радіатор забезпечує оптимальний тепловий режим роботи світлодіодів і електронних компонентів. Дзеркальний відбивач сприяє збільшенню світлового потоку. За допомогою двох штирів відбувається поворотне з'єднання лампи з патроном світильника. Для виготовлення патронів застосовують діелектрики.

Кут розсіювання світла становить від 20 до 120 градусів. Кут 25˚– відносно вузький кут променя, такий варіант підходить для виділення конкретних об'єктів в магазині. Кут 40˚ – ширший, застосовується для загального освітлення, підходить для приміщень з високими стелями. Лампочки виготовляють в трьох колірних температурах – тепле біле світло, нейтральне біле і холодне біле.

Світильники для магазину одягу


Лампи MR16 і AR111 застосовується в підвісних та стельових світильниках,трекових системах, врізних або накладних точках.

Вони ідеально підходять для створення загального та акцентного освітлення. Інтенсивність світіння ледок обумовлена ​​потужним світловим потоком. Моделі потужністю 12 Вт створюють потік світла 850 лм, потужністю 15 Вт – 1250 лм. Такі джерела світла цілком можуть замінити ЛР 100 Вт зі світловіддачею 1300 лм або галогенку потужністю 50-70 Вт.

У мережі магазинів Brille представлені галогенні та світлодіодні лампи MR16 і AR111. Також ми пропонуємо величезний асортимент різних світильників до них. Є карданні світильники, розраховані на два, три чи чотири джерела світла. Вони відмінно впишуться в інтер'єр магазину текстилю, жіночого або чоловічого одягу. Моделі мають геометричну форму, формують потужне акцентне підсвічування, їх можна купити в декількох кольорах.


Світильники для магазинів одягу з лампами AR111 і MR16

Поворотними трековими світильниками, встановленими на шинопровід, користуватися дуже зручно. Вони легко переміщаються по треку, забезпечують сфокусований якісний світловий потік, з їх допомогою можна здійснити різні сценарії освітлення магазину. Компактні розміри дозволяють використовувати моделі в приміщеннях з низькими стелями. Колір виробів – чорний, білий, бежевий.

Точкові освітлювальні пристрої можуть монтуватися накладним й врізним способом. Їх виробляють поворотними та неповоротними. З їх допомогою можна фокусувати світло в потрібному місці. Поворотні моделі дозволяють змінювати кут падіння світлового потоку. Каркас точкових світильників виготовляють з металу і пластика. Видима частина моделей може бути прикрашена рельєфним декором.

Світлотехніку для створення якісної системи освітлення в магазинах одягу завжди можна купити в магазинах Brille. Під спеціальні лампочки MR16 і AR111 наші консультанти запропонують різні типи світильників, допоможуть підібрати правильну потужність, розмір, відтінок світіння. Обрану модель покупець може побачити в роботі. Якщо у вас немає можливості відвідати наш магазин офлайн, дивіться наші відео огляди і замовляйте товар на сайті. У нас вигідні ціни та швидка доставка по Україні.

Теги: brillebrille, освітлення для магазину, магазин одягу, дизайн магазина, магазин продуктів, освітлення, інтер'єр, стиль, зорове сприйняття, світловий потік, підсвічування, лід лампи, світлодіодні світильники, світлодіодне панель, грильято, армстронг, підвіс

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар