Каталог товарів

Корпусні меблі: вибираємо правильно

Автор: trainee53 Дата: 16.06.2022 Переглядів: 1283 Коментарі : 0

Багато покупців чомусь вважають, що корпусні меблі – це ординарна продукція з ДСП, яку купують для офісів, навчальних кабінетів та типових житлових приміщень. Такий підхід не зовсім правильний. По-перше, корпусні меблі виготовляють з різних матеріалів, в тому числі й з дорогої деревини, по-друге, серед пересічних зразків гардеробних шаф, комодів, кухонних шафок та тумб можна знайти справжні шедеври, виконані з ДСП зі шпоном або інноваційними покриттями. Такі моделі мають ексклюзивний дизайн, надійну фурнітуру та зручну конструкцію. Вони стануть справжньою прикрасою інтер’єрів. Стаття нашого блогу допоможе вибрати сучасні меблі для спальні, вітальні, передпокою та кухні, познайомить з матеріалами, які використовують для їх виготовлення, розкаже про особливості конструкції виробів.

Корпусні меблі для вітальні: фото

Зміст

Які меблі називають корпусними

Корпусними називають меблі, що мають жорсткий каркас і цільну конструкцію. Елементами цілісної конструкції є бічні та задні стінки, ці частини й створюють корпус. Такі вироби є в кожному житловому та офісному приміщенні. Аналітики меблевого ринку вважають, що корпусні моделі займають 25 % товарів від всього виробництва галузі. Найпоширеніші групи корпусних меблів – шафи для зберігання одягу, кухонні шафки, шафи для книг, стелажі, тумби та комоди. Вони можуть бути встановленими як окремий об’єкт або в складі меблевого гарнітура.

Кожен елемент корпусних меблів має конструкцію у формі коробки, яка виготовлена з горизонтальних та вертикальних елементів. Задня стінка цвяхами кріпиться до каркаса. Також задню стінку можуть фіксувати за допомогою спеціального клею. Головні функії корпусних меблів – зберігання та демонстрація речей. Великі шафи з закритими дверима дуже місткі, в них зберігають верхній одяг, білизну, хатній текстиль та інші речі. Шафи з відкритими поличками та склом служать для демонстрації колекційних предметів, артоб'єктів, рамок з фото, кубків та різних сувенірів. Для зберігання книг використовують шафи з заскленими дверцятами та відкриті стелажі.

Корпусні меблі мають багато переваг:

  • сучасний дизайн;
  • високу функціональність;
  • наявність великої кількості відділень;
  • можливість зонувати приміщення (цю властивість мають великі шафи та стінки);
  • модульність (корпусний модуль легко можна дозамовити до комплекту, який ви купили раніше).
Корпусні меблі з ДСП зі скляними елементами

Матеріали для виготовлення корпусних меблів

Приблизно 100 років назад варіантів для виготовлення корпусних меблів було два – якісна та неякісна деревина. Вироби, зроблені з правильно підготовленого й висушеного дерева, сьогодні зберігаються в музеях та приватних колекціях, реставруються та передаються від старшого покоління молодшому. Неякісна дерев’яна продукція має недовгий термін експлуатації, вона з часом втрачає свої якості й піддається руйнації.

Дерев’яні моделі – це вічна класика, мода на них ніколи не пройде. Дерев’яні меблі виготовляють з ординарних та цінних порід дерева. Сучасні технології дозволяють зробити на фасадах та корпусі дерев’яних меблів оригінальний декор, використати надійне захисне покриття, яке не тільки прикрасить виріб, а й захистить його від пожежі.

Шафа з дерева для вітальні: фото

Крім деревини, для випуску корпусних меблів застосовують:

  • ДСП – деревостружкові плити, вони надійні й дешеві, ДСП почали використовувати для виготовлення меблів в 50-х роках ХХ століття. Сьогодні застосовують одношарові, тришарові й багатошарові плити;
  • ЛДСП – ламіновані деревостружкові плити – це покращена версія ДСП з інноваційним декоративним покриттям, популярний матеріал, але не дуже довговічний;
  • шпоновані ДСП – пресовані деревостружкові плити, які зверху покривають натуральним шпоном, міцні, екологічні, для шпонування використовується натуральне дерево, дорогі;
  • МDF – пресовані мілкі частинки деревини (дрібнодисперсна фракція); красиві й практичні, вони потрібні для виготовлення каркасів та фасадів. МDF міцніші, ніж ДСП;
  • постформінг – це метод ламінування, але в нас частіше називають так отриманий матеріал на основі ДСП та МDF. Плити ламінують спеціальним пластиком, щоб отримати міцну дошку зі звисом, яка ідеально підходить для виготовлення стільниць;
  • фанера – плити, виготовлені з тонких шарів шпону, склеєних між собою. Легко обробляється, можна надавати різної форми.

Також для виготовлення корпусних меблів використовують пластик, акрил, скло та дзеркала. Ці матеріали ідеально підходять для моделей в стилі хай-тек, мінімалізм, техно. Скло та дзеркала найчастіше застосовують для фасадів шаф-купе.

Матеріали для виготовлення корпусних меблів

Від типу матеріалу залежить ціна. Найдорожче натуральне дерево з декором ручної роботи. Ламінована ДСП дешевша, ніж МDF. Щоб оптимізувати ціни, виробники вдало комбінують матеріали: корпус виготовляють з бюджетної ДСП, а фасад з МDF, а інколи навіть з масиву дерева.

Різні типи меблів з корпусною конструкцією

Меблі з жорсткою основою, яка складається з горизонтальних або вертикальних елементів, з'єднаних між собою під прямим кутом, діляться на декілька типів:

  • секційні – кожна меблева секція може бути встановлена в комплексі гарнітура або окремим об’єктом;
  • блочні – меблі, які йдуть одним блоком або купуються як блочно-модульні системи (стінки) ;
  • комбіновані – поєднуються різні типи;
  • стелажні – одні з найпростіших моделей, можуть бути з задньою або без задньої стінки. Такі меблі вибирають для облаштування офісів, бібліотек, логістичних центрів та комерційних приміщень.

В перших двох типах можуть бути дверцята, задні й бічні стінки, дно. Двері на секційних та блокових виробах не тільки приховують речі, що знаходяться всередині, а й виконують декоративну функцію. Додаткові ящики для зберігання, модифіковані полиці, напрямні прихованого монтажу для висувних систем та інша якісна фурнітура роблять меблі дуже функціональними й зручними. Для приміщень різного призначення можна підібрати моделі, які стануть прекрасним доповненням інтер'єру та будуть ідеально поєднуватися з м’якими куточками, диванами, ліжками та шпалерами.

Корпусні меблі для вітальні

Вітальня – візитівка дому, місце, де збираються всі члени родини, тут зустрічають гостей і відбуваються важливі сімейні святкування, тому інтер’єр цього помешкання має бути вишуканим і функціональним одночасно. Також тут всі відпочивають після робочого дня, значить, помешкання потребує м’яких диванів та крісел, які будуть гармонійно поєднуватися з корпусними меблями. Розташування моделей залежить від стилю інтер’єру, площі кімнати, висоти стелі, кількості вікон та балконів.

Найчастіше у вітальню купують:

  • стелажі для книг та артоб’єктів;
  • шафи для зберігання речей;
  • тумбочки під техніку;
  • навісні шафи та полиці;
  • журнальні столи;
  • дивани, крісла, пуфи.
Комод, шафи та тумба для вітальні

Для сучасних інтер’єрів вибирають меблі з ламінованими фасадами, які імітують деревину або мають насичене кольорове забарвлення. Колір сучасних фасадів може бути будь-яким. Великі гарнітури на всю стіну давно вийшли з моди, споживачі купують секційні або модульні варіанти. Емоційні люди шукають яскраві відтінки, інтроверти люблять темні варіанти. Ті, у кого вітальня в стилі лофт, вибирають корпусні меблі з закритими глухими фасадами. Мінімалізм та прованс потребують скляних вставок, дзеркал, легких вітражних декорів. Для інтер’єрів в скандинавському стилі характерні вироби білого кольору.

Корпусні меблі білого кольору

Прихильники класики, скоріш за все, виберуть меблі з натуральним шпоном з дуба чи бука. Якщо питання ціни не є принциповим, купують дерев’яні комплекти з масиву. Вони дорогі й потребують регулярного догляду, але це найкраще, що може бути придбано для дому. В такому гарнітурі може бути сервант, виготовлений за всіма класичними канонами: місткі ящики внизу й скляні дверцята з декором у верхній частині.

Зробити правильний вибір м’яких меблів допоможе стаття на нашому сайті. Ви дізнаєтесь які бувають дивани й крісла, як вони розкладаються, які наповнювачі забезпечують ідеальний комфорт.

М’які меблі: стаття блогу


Як правильно вибрати м’які меблі?
Детальніше

Корпусні меблі для спальні

Спальня – це кімната, яку не показують гостям та стороннім людям, тому тут стоять функціональні меблі, що подобаються мешканцям квартири. Сучасні якісні ліжка й матраци забезпечують комфортний сон і повне відновлення організму. В спальні повинен бути простір, в захаращеному помешканні важко розслабитися й заснути, тому, крім ліжка, дизайнери рекомендують обмежитись:

  • гардеробною шафою для зберігання речей, ковдр та постільної білизни;
  • приліжковими тумбами;
  • комодом на 3 або 4 ящики;
  • дзеркалами.
Корпусні меблі для спальні

Одно з найважливіших правил – шафа, тумби й комод мають бути вготовлені в одному стилі з ліжком. Дерев’яна класична шафа не підійде до сучасного ліжка з ламінованими спинками.

Колекція меблів мережі магазинів Брілле включає вишукані тумбочки, виготовлені в різних стилях. Скляний варіант підійде для інтер’єрів хай-тек, тумба з білого ламінованого МDF прикрасить стильні сучасні спальні в стилі мінімалізм, скандинавський. Дерев’яна тумба з різьбленим декором ідеально впишеться в класичну спальню з ліжком та шафою, виготовленими з деревини.

Тумбочки Брілле в різних стилях: фото

Шафи для передпокою

При правильному розташуванні меблів передпокій може стати не тільки місцем зберігання верхнього одягу та взуття, а й приємним куточком у вашій оселі. При виборі меблевого комплекту потрібно врахувати площу приміщення та габарити секцій. Просторі передпокої мають широкі можливості для організації вхідної зони й облаштування оптимальних місць зберігання. Дизайнери радять для передпокоїв:

  • шафу для зберігання одягу;
  • тумбу під взуття;
  • комод для речей;
  • панель з вішаками;
  • дзеркало.

Все це легко розмістити в просторих приміщеннях. Облаштування передпокоїв маленької площі потребує застосування функціональних рішень, що дозволяють суттєво заощадити простір. Для таких помешкань підійдуть меблі, виготовлені у світлих тонах і без зайвого декору. Для великих передпокоїв можна купувати вироби темного кольору. У таких приміщеннях можна встановлювати габаритні шафи з будь-яким типом дверей. Для вузького коридору краще вибрати шафу-купе.

Комплекти для передпокоїв облаштовують відкритими вішалками з гачками, вони зручні в користуванні й займають мало місця. На них прекрасно зберігається сезонний одяг. Для взуття використовують спеціальні тумби, а для різних аксесуарів – комоди.

Корпусні меблі для передпокою

Модульні передпокої спрощують завдання користувача вмістити в маленький простір всі потрібні меблі. Також гарним рішенням буде вибір стандартного комплекту, що включає шафу, тумбу під взуття, дзеркало і вішалку.

Корпусні меблі для кухні

Кухню облаштовують так, щоб весь посуд та кухонне начиння було під рукою. Стандартний гарнітур включає: корпусну частину, фасад, шафи, ящики, полички та стільницю. Місткі ящики внизу призначені для зберігання кухонного та столового посуду, побутової техніки (блендера, міксера, кавомолки тощо). На поличках повинно вистачити місця для продуктів та приправ.

Для кухонних меблів головними критеріями є:

  • ергономічність;
  • місткість;
  • екологічність;
  • водонепроникність фасаду.
Ергономічні кухні з МДФ

Виробники давно розібралися з питання ергономіки: в маленькому меблевому кухонному гарнітурі можна легко сховати вагон посуду й аксесуарів. Полички, ящики, кутові шафи – все призначене для зручного користування. Сучасні фасади з ДСП, ЛДСП та МDF відрізняються стійкістю до вологи. Щоб забезпечити стійкість до вологи дерев’яних кухонних гарнітурів, їх натирають воском.

Кухня повинна бути екологічною, адже тут готують їжу, зберігають харчові продукти й воду. Найекологічніший варіант – дерев’яні кухонні меблі, але вони досить дорогі й потребують регулярного спеціального догляду. Бюджетний варіант – кухня з ДСП. Щоб впевнитися у відсутності загрози здоров’ю, при купівлі обов’язково попросіть сертифікат відповідності з вказаним вмістом формальдегідів. Показник формальдегідів Е повинен бути Е0,5 або Е1, не більше.

Компромісний варіант – кухня з МDF, що не містить шкідливих речовин. Дрібна фракція деревини пресується під високою температурою, склеює дрібні частки лігнін. Плити МDF вологостійкі, міцні, мають довгий термін експлуатації. Кухні з такого матеріалу дорожчі, ніж з ДСП, але дешевші від дерев’яних. Фасади з МДФ виглядають дуже стильно й сучасно.

Купити корпусні меблі для вітальні, кухні, передпокою та спальні ви можете в мережі магазинів Брілле. Наші консультанти допоможуть визначитися зі стилем, перевірити габарити та порадити ту чи іншу модель.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар