0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Як вибрати люстру

Автор: Brille Дата: 16.02.2023 Переглядів: 8576 Коментарі : 0

Вибір правильної люстри задає тон всьому інтер’єру. Її дизайн і характеристики залежать від того, в якій кімнаті буде встановлений світильник. Стильове рішення приміщення, функціональне значення кімнати, її габарити – все це впливає на те, яку модель та вид люстри купити.

Як вибрати люстру

Зміст


Загальні поради про те, яку купити люстру

За своїм призначенням люстри бувають:

  • для бару;
  • для вітальні;
  • для ванної;
  • для дитячої;
  • для кабінету;
  • для кухні;
  • для натяжної стелі;
  • для офісу;
  • для передпокою;
  • для спальні;
  • для холу.

Зрозуміло, що параметри приміщення впливають на рішення, яку люстру купити.

  • Для кухні погано підходять люстри з абажурами з паперу. Вони можуть безповоротно зіпсуватись від жиру, або деформуватись від водяного пару, який часто буває під час готування їжі.
  • Для вітальні радять більше звертати увагу на поєднуваність з загальним стилем інтер’єру аніж на практичність, тому що саме тут приймають гостей та збираються на родинні свята. Де ж як не у вітальні вішати найбільш ефектний стельовий світильник? Важливим параметром є розмір. В невеликому приміщенні масивна люстра візуально може його зменшити, а в великому маленька – загубиться.

  • Світильники для вітальні


    Як вибрати світильник для вітальні?
    Детальніше!


  • Люстра для спальні не має світити занадто яскраво, бо ця кімната призначена для відпочинку та розслаблення. Зазвичай спальню оформлюють у світлих тонах, отже і світильник краще підбирати в спокійній колірній гамі, звісно, якщо це не суперечить навколишньому дизайну.
  • Люстра в дитячій має бути в першу чергу безпечною – з якісних матеріалів, до яких додані відповідні сертифікати. Також не варто обирати світильники з великою кількістю підвісного декору або з деталями з тонкого скла.
  • Офісні стельові люстри повинні строго відповідати нормам освітлення для того, щоб не провокувати втомлюваність очей працівників. Якщо потужність світлового потоку обрана правильно, це підвищує працездатність та настрій персоналу.
Поради як вибрати люстру на кухню

Як вибрати люстру на кухню


Кухня – це та кімната, в якій важливим є не тільки центральне, але й додаткове освітлення. Для нього використовують точкові світильники та підсвічування, за допомогою яких можна розставити необхідні акценти та підсвітити робочі поверхні: плиту, зону нарізання продуктів, мийку. В останніх трендах – вішати люстру на кухні не посередині стелі, а над обіднім столом чи барною стійкою, якщо така є. В такому разі люстра може бути не одна. Дві чи три підвісні люстри виглядають модно і надзвичайно практичні. Таку схему освітлення рекомендують реалізовувати зі світильниками у стилі лофт, мінімалізм, хай-тек. У разі якщо інтер’єр виконаний у класичному стилі, можна дотримуватись класичного розташування люстри й керуватися наступними параметрами:

  • найбільш практичними є світильники лаконічної форми, наприклад люстра куля. За ними легше доглядати, прибирати пил, краплі жиру й води, які можуть туди потрапити. Велика кількість декоративних елементів виглядає шикарно, але не в кухні, де готується їжа;

  • Підсвічування для кухні


    Як вибрати підсвічування для кухні?
    Детальніше!


  • покриття люстри має легко митися та в ідеалі, мати волого і жиро відштовхувальні властивості. З матеріалів виготовлення найкраще підходить метал, якісний пластик, скло;
  • висота стелі має значення. Для малогабаритних приміщень, відстань від нижньої точки світильника до підлоги має складати не менше 2,2 м. В такому разі найкраще придивитись до пристельових люстр, які кріпляться впритул до поверхні. Можна обрати люстру-таблетку з невеликою висотою і досить великим діаметром – вона виглядатиме стильно і сучасно. В кімнатах з високими стелями навпаки, краще працюють підвіси – вони збирають інтер’єр і надають йому цілісного вигляду;
  • яскравість освітлення в кухні – вкрай важлива. Її краще вираховувати одразу в люменах, для кухні їхня оптимальна кількість – від 185 до 250 Лм на квадратний метр.
Як вибрати люстру в вітальню, поради як вибрати люстру для вітальні, люстра для зали

Як вибрати люстру у вітальню – поради

Вибір люстри у вітальню залежить від низки визначальних факторів. В першу чергу – це загальні габарити приміщення і висота стелі. Якщо зала має достатню площу, можна обрати підвісний масивний варіант – він збалансує загальне враження від кімнати і надасть йому завершеності. В невеликих кімнатах ліпше обрати стельову люстру у вітальню. Якщо приміщення квадратне, дизайнери радять обирати одну центральну люстру, якщо ж видовжене – можна погратися з декількома світильниками на стелі, розміщеними над певними зонами.

Дизайн люстри для вітальні може підтримувати інтер’єр або контрастувати з ним. Взагалі, зала – це саме те місце, де можна зоригінальничати та вибрати світильник з непростим, помітним зовнішнім виглядом. Експерименти привернуть увагу гостей і потішать господарів.

Ширина люстри не повинна перевищувати ⅓ від ширини кімнати, при чому ширина – це найкоротша стіна.

Люстра в інтер’єрі

Дизайн люстри та стиль інтер’єру


Загальне оформлення інтер’єру впливає на вибір моделі й типу люстри. Класичні інтер’єри ніколи не виходять з моди. Популярні сьогодні колірні рішення – золотистий, жовтий, всі відтінки чорного. Якщо існують сумніви про колір центрального світильника в кімнату, дизайнери радять обирати білий – він універсальний, нейтральний, складно уявити приміщення, в яке б він не підійшов. Актуальні стилі люстр:

  • лофт – контрастний, лаконічний, грубий. В цьому стилі використаний трендовий прийом поєднання непоєднуваних рис: витонченості та грубощів, моди та функціональності. Відмінні зовнішні ознаки, притаманні цим освітлювальним приладам – чисті прості кольори, на кшталт чорного, білого, міді, навмисне недосконала обробка поверхонь зі штучними вм’ятинами й потертостями. Матеріали виготовлення – метал, скло, в крайньому разі, стилізований під них пластик. Декор – відсутній або максимально утилітарний, з використанням канатів, дерюги тощо;
  • скандинавському стилю притаманні мінімум декоративних елементів і максимум елегантності. Це – одне з відгалужень мінімалізму, популярність якого походить з загальносвітового тренду на розумне споживання. Відмінні ознаки цього стилю – прості форми, пастельні приглушені кольори, виготовлення з металу, скла і переробленого пластику, дерев’яні декоративні елементи;
  • сучасний. Охоплює такі напрямки як модерн, хай-тек, футуризм, техно тощо. Такі світильники можуть скидатися на прилади з фантастичних фільмів та книжок. Часто як джерела світла використовуються вбудовані світлодіоди. Вони екологічні, безпечні, енергоефективні, працюють до п’яти років, не перегоряють, а тільки з часом втрачають інтенсивність світлового потоку. Завдяки їхньому невеликому розміру, люстри можна виготовити будь-якої, навіть футуристичної форми;
  • Люстра в інтер’єрі

  • вінтаж – повна протилежність активному модерну. Вінтажні світильники мають світити не надто яскраво, створюючи затишний спокійний настрій. Цілісність такого інтер’єру досягається поєднуваністю всіх акцентних предметів: меблів, декору, джерел світла. Кожен з них – старовинний або стилізований під старовину. Люстру краще обрати зі штучно зістареною поверхнею, на масивному ланцюгу, з тканинним плафоном, прикрашеним мереживом, бахромою, китицями. Кольори – тьмяні, начебто вони вицвіли з віком;
  • класичний – «новий чорний» будь-якого сезону. Це речі, які ніколи не вийдуть з моди й завжди залишаться актуальними. Він містить такі напрямки як бароко, рококо, ампір, ренесанс, класицизм. Побудова інтер’єру в такому стилі вимагає симетрії. Люстра має знаходитись посередині стелі й виступає акцентом. Допоміжну роль виконують, наприклад, парні бра. Класичні світильники виготовляються з металу, дерева, скла, часто мають складні каркаси оздоблені декоративними підвісками з кришталю та фантазійними плафонами. Також класичні люстри бувають стриманого витонченого дизайну з тканинними чи паперовими абажурами.

Отже, для того, щоб купити правильну люстру необхідно врахувати такі фактори як загальний стиль інтер’єру, необхідний рівень освітлення, призначення центрального світильника – функціональне або дизайнерське, – матеріали виготовлення та наявність чи відсутність оздоблення. Люстри на будь-який смак можна вибрати й придбати в мережі магазинів Brille, де є вибір різноманітних освітлювальних приладів всіх дизайнерських напрямків і фурнітури до них.

Теги: brille, люстри, модні світильники, дизайн, інтер'єр, стиль, лофт, хай-тек, мінімалізм, люстри для спальні, люстри для офісу, абажур, люстри для кухні, люстри у вітальню, сучасні люстри, скандинавський стиль, вінтаж, класичний стиль, поради, освітлення для

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар