Каталог товарів

Дверні дзвінки. Типи, принцип дії, підключення

Автор: trainee53 Дата: 23.05.2022 Переглядів: 4614 Коментарі : 0

Людина, яка живе в сучасному світі, все більше ізолюється від живого спілкування і віддає перевагу контактам у мережі. Погано це чи добре – розсудить час. Хай там як, але такою є сьогоднішня реальність. Різноманітність існуючих гаджетів та комутаційних пристроїв дозволяє нам бути постійно на зв'язку та одночасно контактувати з сотнями людей. Пануючі метушня та хаос втомлюють нас, і ми вже геть не думаємо про зустрічі з друзями. Відпрацювавши черговий сірий та пересічний день – поспішаємо додому, щоб там знову притулитися до екрана смартфона або комп'ютера. Та хіба ж це відпочинок? Втома накопичується і все повторюється по колу. А розірвати його часом дуже просто – достатньо заповнити домашній вечір, потеревенивши із подругою або ж випивши пива із приятелем, зазирнувши в очі та душу співрозмовника. Енергетична підзарядка сьогодні забезпечена, а завтра ми згадуватимемо цю зустріч й підсвідомо чекатимемо на той момент, коли знову радісно зазвучить дверний дзвінок, і на порозі ми побачимо довгоочікувану людину. Мелодія цього непримітного електричного пристрою пропускає крізь нас потужний емоційний заряд, організм починає наповнюватися гормонами щастя, а тимчасовий відрізок, від почутого сигналу до відкриття дверей, безмежно концентрує в собі гаму переживань та відчуттів. І ось тоді розумієш, що дверний дзвінок це не просто сигналізуючий пристрій, а живий організм зі своїм внутрішнім світом, зрозуміти та відчути який може лише людина з тонкою душевною організацією, що вважає нижче своєї гідності лупити кулаками у двері. У нашій статті ми хочемо познайомити вас з наявними типами та різновидами дзвінків, а також популярно описати їх технічні особливості та принципи роботи.

Дверний дзвінок

Зміст

Типи та види дверних дзвінків

Дверні дзвінки належать до групи товарів електромонтажного обладнання, застосування яких є актуальним для будь-якого житла. Усі наявні різновиди дверних дзвінків можна поділити на чотири основні види. До них відносяться: електромеханічні, електронні, автономні (бездротові) та відеопристрої. Розглянемо кожен із цих видів детальніше.

Сучасний дверний дзвінок

Електромеханічні дверні дзвінки

Електромеханічні дверні дзвінки конструктивно складаються з електричної та механічної частини. Електрична включає: кнопковий пристрій, котушки електромагніту, спеціальний якір зі з'єднуючими контактами. Механічна складається з однієї або декількох металевих чаш дзвінка чи інших пристроїв, що резонують, а також ударного молоточка.

Електромеханічний дверний дзвінок

Принцип роботи електромеханічного дзвінка є наступним. При натисканні на кнопку дзвінка замикається електричний ланцюг. Після цього якір електромагнітної котушки починає коливальні рухи, які приводять у рух, з'єднаний з ним, ударний пристрій. При цьому молоточок б'є металеву чашу дзвінка, яка, резонуючи, видає певний сигнальний звук. Чим більший розмір має пристрій, що резонує, тим голосніше він може видати звук. При відпусканні кнопки дзвінка електричний ланцюг розмикається і звук припиняється.

За рахунок своєї простоти електромеханічні дверні дзвінки є найбільш поширеними. Крім цього такі дзвінки досить надійні, коштують недорого, а служать довго. До недоліків можна віднести складність установки, пов'язану з підключенням до електричної мережі та необхідністю робити отвір у стіні в місці установки. Крім того, електромеханічний дзвінок може видавати лише один постійний звук.

Встановлювати електромеханічний дверний дзвінок бажано до проведення оздоблювальних робіт. Якщо йдеться про заміну старого на новий, роботи слід проводити обережно, щоб не пошкодити "товарний" вигляд вашого інтер'єру.

Електронні дверні дзвінки

Електронні дверні дзвінки, як і електромеханічні, належать до дротових дзвінків. Електронні дзвінки є досконалішими, й в них відсутня механічна ударна частина. Пристрій видає звук не за рахунок ударного механізму та резонатора, а через динамік, використовуючи вбудовану електроніку.

Електронний дверний дзвінок

Використання електронної складової дозволяє легко змінювати гучність звучання та тип використовуваного сигналу. Це можуть бути різні характерні звуки чи популярні мелодії.

Електронні дверні дзвінки є більш безпечними, оскільки переважно працюють у мережі 12 В, а не 220 В, як електромеханічні. Це робить не такими суворими вимоги щодо їх встановлення, підключення та ізоляції проводів.

Представлені дзвінки мають компактні розміри завдяки використанню сучасної електроніки. Вони можуть бути різноманітної форми та зовнішнього дизайну, що дозволяє легко підібрати для будь-якого інтер'єру вдалу модель.

До переваг електронних дзвінків також можна віднести надійність, як у роботі, так і в кріпленні – за рахунок стаціонарного монтажу. Дротове підключення забезпечує стабільне спрацьовування та безперервний сигнал.

Бездротові дверні дзвінки

Бездротові дзвінки відрізняються від розглянутих вище, електронних та електромеханічних, бездротовою конструкцією. Електричний сигнал у цих пристроях передається за допомогою радіохвиль.

Бездротовий дверний дзвінок

Такі дзвінки складаються з двох частин – передавального та приймаючого пристрою. Кожна з цих частин отримує енергію від елемента живлення, що вставляється у корпус. Це можуть бути пальчикові батарейки типорозміром АА, мікропальчикові батарейки типорозміром ААА або відповідної форми акумулятори. Передавальний та приймаючий пристрої можуть встановлюватися на значній відстані один від одного. Такі дзвінки стануть вдалим рішенням для приватних будинків або дач, зі значною відстанню між входом на територію та до самого приміщення. Враховуючи, що в автономних дверних дзвінках також використовується сучасна електроніка, це розширює можливості вибору типу і гучності звукового сигналу.

Відсутність проводів робить такі дзвінки універсальними, які не вимагають серйозних конструктивних змін стіни в місці їх встановлення та підключення до мережі, що значно спрощує монтаж та вибір локації установки.

Недоліками автономних дверних дзвінків є необхідність частої заміни елементів живлення, а також можлива нестабільність передачі сигналу, що може знижувати ефективність спрацьовування.

Дверні відеодзвінки

Дверні відеодзвінки є найсучаснішими зі згаданих раніше у цій статті. Вони є складним телекомунікаційним пристроєм, який, крім основної функції дзвінка, виконує роль переговорного приладу з відеодисплеєм для візуального спостереження. До його складу входять: передавальний пристрій з відеокамерою і мікрофоном, приймаючий пристрій з екраном та комунікаційним елементом, канали зв'язку й джерело живлення. Канали зв'язку для відеодзвінків можуть бути провідні, а можуть бути дистанційні сигнальні.

Дверний відеодзвінок

Відеодзвінок простий в експлуатації, але, разом з тим, коштує дорого, і потребує складного монтажу та підключення. Тому, пов'язані з цим роботи повинен виконувати кваліфікований спеціаліст.

Використання відеодзвінка дозволяє побачити з приміщення того, хто телефонує, спілкуватися з ним і дистанційно відчиняти двері. Залежно від моделі, пристрій може використовуватися в режимі камери, що спостерігає за частиною території, робити відео та фотофіксацію. Дверні відеодзвінки можуть бути компонентом системи "розумний дім", бути оснащені функціями нічного спостереження, автовідповідача, працювати з датчиками руху та через інтернет.

Відеодзвінок дуже важлива річ у системі забезпечення безпеки житла та створення комфортних умов для проживання. Єдиний його недолік – висока ціна. Втім, він швидко компенсується очевидними перевагами.

Підключення дверних дзвінків

Переважна більшість провідних дверних дзвінків підключаються до домашньої електричної мережі з показником номінальної напруги 220 В. Розглянемо три основні способи підключення дзвінків до електрики: з використанням двох або чотирьох контактів, а також через трансформатор.

Для підключення електричного дзвінка за допомогою двох контактів всі проводи, що йдуть безпосередньо від самого дзвінка, кнопкового пристрою і виходять з проводки, заводяться в розподільчу коробку і з'єднуються між собою за схемою, наведеною нижче.

Схема підключення дверного дзвінка за допомогою двох контактів

Для підключення електричного дзвінка, модель якого обладнана чотирма клемами, розведення між самим дзвінком і кнопковим пристроєм здійснюється в клемнику корпусу, а в розподільчій коробці безпосередньо з'єднуються дроти з проводами, що йдуть від дзвінка. Схема такого підключення наведена нижче.

Схема підключення дверного дзвінка за допомогою чотирьох контактів

Підключення дверного дзвінка через трансформатор здійснюють для забезпечення безпеки та живлення пристрою напругою зниженої вольтажності. При використанні трансформатора схема підключення дзвінка буде виглядати наступним чином.

Схема підключення дверного дзвінка через трансформатор

Вимоги безпеки до дверних дзвінків

Нормативні документи визначають правила та вимоги безпеки під час експлуатації дверних дзвінків. Нижче ми наведемо основні з них, які зрозумілі пересічному споживачеві та будуть враховані надалі. Спочатку зупинимося на вимогах, які регламентують технічні характеристики дзвінків, а саме:

  • рівень звукового сигналу повинен бути в діапазоні 70-90 децибел;
  • споживана потужність у момент спрацьовування має не перевищувати 15 Вт;
  • повинна забезпечуватися справна робота дзвінка при стрибках напруги в електричній мережі до 10%;
  • повинна зберігатись працездатність дзвінка в діапазоні температур, зазначених виробником;
  • корпус має бути надійним й стійким до механічного впливу;
  • ізоляція електропровідних частин повинна забезпечувати неможливість ураження людини електричним струмом.
Безпечне використання дверного дзвінка

Окремою важливою групою є вимоги щодо пожежної безпеки під час експлуатації дверних дзвінків. До основних можна віднести такі:

  • конструкція дзвінка повинна забезпечувати нерозповсюдження вогню за межі корпусу у разі виникнення всередині його займання;
  • всі конструктивні елементи дзвінка повинні бути стійкими до нагрівання струмопровідних частин, а також тривалий час витримувати прямий контакт з вогнем;
  • конструкція дзвінка повинна запобігати його загорянню у разі виникнення аварійного режиму роботи або короткого замикання в мережі;
  • у будинку, де встановлено електричний дверний дзвінок, має бути передбачена автоматична захисна система, що забезпечує знеструмлення цієї ділянки у разі виникнення аварійної ситуації.

Рекомендації з вибору та купівлі дверних дзвінків

Перед покупкою дверного дзвінка, вибираючи для свого будинку потрібну модель, необхідно враховувати низку факторів, про які ми хотіли б розповісти.

Одним із критеріїв вибору будь-якого товару завжди була його ціна. Дверний дзвінок не стоїть окремо й правило "золотої середини" для нього також актуальне. Краще вибирати не найдешевші моделі, тому що вони можуть бути низької якості. А щодо дорогих – керуватися необхідним вам функціоналом. Немає потреби переплачувати за можливості пристрою, якими ви не користуватиметеся.

Сигнал дверного дзвінка повинен бути чутний у найвіддаленіших місцях приміщення, а також зовні, щоб той, хто дзвонить, міг зрозуміти, чи спрацював виклик. Чим більших розмірів приміщення, тим гучнішим має бути звук сигналу.

Де в квартирі мають встановлюватися розетки. Принципи їх розміщення


Де в квартирі мають встановлюватися розетки. Принципи їх розміщення
Детальніше

Краще зупинятися на таких моделях автономних дверних дзвінків, які отримують енергію від стандартних елементів живлення. Це дозволить уникнути надалі проблем із пошуком нестандартних батарейок або акумуляторів.

Важливо вибирати модель дзвінка із можливістю змінювати мелодію. Навіть найрадісніший ритм незабаром може набриднути й почати втомлювати. Також, важливо вибирати дзвінок, сигнал якого не звучить зайвий час.

Корпус дверного дзвінка є хоч і маленькою, але деталлю інтер'єру. Тому, вибирати потрібну модель слід з урахуванням стильового оформлення вашого житла.

Купувати дверні дзвінки рекомендовано у спеціалізованих магазинах, де є можливість повернення товару у разі несправності та невідповідності його заявленим можливостям. Мережа магазинів Брілле вже понад чверть століття займає провідні позиції на ринку освітлювального обладнання та необхідного електромонтажного обладнання. У нас завжди знайдеться все необхідне для комфортного влаштування освітлення вашого будинку. Ми цінуємо свою репутацію і пропонуємо тільки високоякісне обладнання від надійного виробника.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар