Меню

Краще, яскравіше, красивіше: COVID-19 задає ритм

Автор: Brille Дата: 05.08.2020 Переглядів: 4292 Коментарі : 0

Краще, яскравіше, красивіше: COVID-19 задає ритм

Спільні неприємності об'єднують людей. Пошуком вакцини від COVID-19 людина не обмежилася і удосконалює знайомі засоби захисту, створюючи роботів. Однією лише надійності медичної маски теж недостатньо: обов'язковим її компонентом стає технологічний апгрейд.
бактерицидний світильник, боротьба з COVID-19 захист від ковід, захисна маска COVID19
бактерицидний світильник захисна маска COVID19

O-RX с потенциалом R2-D2

Технологічний апгрейд торкнувся і бактерицидного світильника. Наступна стадія його еволюційного розвитку – робот для дезінфекції. Компанія OTSAW, яка отримала патент на першу в світі автономну модель, назвала нововведення O-RX.

сучасний бактерицидний світильник сучасний бактерицидний світильник
O-RX – бактерицидний світильник віддаленого майбутнього сучасний бактерицидний світильник FLF-09/6L/B

Робот оснащений світлодіодами, які випромінюють ультрафіолетове світло діапазону UV-C. Таке світло безпечне для людини, але знищує віруси, забезпечуючи, якщо вірити заявленим виробником цифрам, 99,9% дезінфекцію. Енергоефективність світлодіодів вище на 70% в порівнянні зі звичайними ртутними лампами. O-RX працює протягом 5 годин без підзарядки, володіє 360-градусною камерою, датчиками з технологією автоматичного пересування і запобігання зіткнень, оснащений штучним інтелектом. Контролюється і управляється дистанційно. Шкода, на губній гармошці не грає.

Випробування робота почалися 15 липня 2020 року.

Далеко-далеко на іншому кінці світу...

Приблизно в той час, коли сінгапурська OTSAW закінчувала патентні роботи, дослідницька група з вченими з Університету штату Пенсільванія (США); Університету штату Міннесота (США) і Університету Токіо (Японія) вирішували проблему низької ефективності LED технологій. Вони длубалися над пошуком нового матеріалу, що випромінює ультрафіолет, щоб поліпшити дезінфекцію світлом. Матеріал був знайдений, ним став SrNbO3 (в народі відомий як ніобат стронцію) – прозорий матеріал, провідник.

Результат роботи вчених – важливий крок на шляху до створення світлодіодів, випромінюючих ультрафіолет, з низькою вартістю виготовлення і потенціалом виробництва в промислових масштабах.

Тим часом японці

маска для обличчя з підсвічуванням, сучасні маски з LED підсвічуванням, модні захисні маски

Одночасно з колегами з токійського університету, співробітники японської Global-DС думали про те, як змусити захисні маски світитися. Навіщо їм це було потрібно? По-перше, це красиво. По-друге, такий дизайн зайвий раз підкреслює індивідуальність носія. Іншими словами, компанія думала про те, як заробити і зробити непоказний інструмент захисту модним аксесуаром. В результаті світ побачив новий, оригінальний продукт – маску з LED підсвічуванням.

Маска дозволяє вибрати колір підсвічування (7 кольорів) і малюнок (4 варіанти). На краудфандинговій платформі проект зібрав бюджет за лічені дні.

Якщо українців такий ажіотаж може здивувати, для японців він був цілком передбачуваний: в їх житті маска займає особливе місце, вона стала невід'ємним предметом гардеробу задовго до COVID-19. З огляду на густоту населення міст країни висхідного сонця, їх нескладно зрозуміти.

Global-DС зіграла на національній любові до товару і виявилася у виграші. Незважаючи на популярність продукту серед молоді, старше покоління до нього ставиться скептично. Комплектація маски безліччю лампочок унеможливлює її очищення. Задоволення від багаторазового використання подібного засобу захисту без очищення зводиться до нуля. Дійсно, не все те золото, що блищить.

Та ж маска, тільки інша

захисна медична маска, сучасна маска для обличчя

Колективний розум існує! Інакше як пояснити те, що зробили в американській UM System? Співробітники компанії "підслухали" ідею японців про маску зі світлодіодами і реалізували її по-своєму. При всій повазі до японського інтелекту, результат роботи співробітників UM System викликає більше захоплення.

Гроші на реалізацію проекту також збирали через краудфандингову платформу, залучили понад $1 млн. Цього виявилося достатньо для розробки UVMask – маски для обличчя багаторазового використання з вбудованими світлодіодами, які випромінюють ультрафіолетове світло для очищення повітря.

захисна маска, дезінфекція ультрафіолетом

Маска поставляється з подвійною системою фільтрації. Зовнішній фільтр блокує 95% частинок, розміром більше 0,3 мікрон. Дрібніші потрапляють у внутрішній фільтр, який дезінфікує повітря ультрафіолетовим світлом, руйнуючи ДНК вірусів. Вартість диво-маски – $100, планова дата випуску – жовтень 2020 р.

Теги: brille, боротьба з COVID-19, маска COVID-19, новини COVID-19, коронавірус, бактерицидні лампи, світлодіоди, ртутні лампи, дезінфекція, історії, технології, led, лід лампи, користь світильників, освітлення

Коментарі

Написати коментар

Випробуй удачу