Каталог товарів

Освітлення у ванній кімнаті

Автор: Brille Дата: 30.12.2021 Переглядів: 1036 Коментарі : 0

Монтаж світильників у ванній вимагає великої уваги. Покупець повинен знати основні технічні характеристики моделей, тому що місце, де їх планують встановити, характеризується високою вологістю, перепадами температури, наявністю конденсату та гарячої пари. Всі ці фактори вимагають підвищених заходів безпеки для світильників. У статті нашого блогу ми розповімо, який тип освітлювальних пристроїв потрібно підбирати для ванної, які властивості та клас захисту корпусу повинні мати ці моделі.

Світильники для ванної, освітлення маленької ванної кімнати

Зміст

Світильники у ванну та туалет: правила вибору

Освітлення у ванній має бути якісним, багаторівневим (на стелі, на стінах, біля дзеркала) та безпечним. Світла має бути стільки, щоб людина могла розглянути пори на шкірі, побачити на ній всі зміни та пігментацію. Це майже єдине місце, де люди можуть приділяти увагу своєму тілу та здійснювати косметичні процедури, тому без гарного освітлення не обійтись.

Розмітку електропроводки у ванній роблять на етапі ремонту. Оскільки основний оздоблювальний матеріал у цьому приміщенні – керамічна плитка, її заміна відбувається раз на 15-20 років. Тому місця встановлення освітлювальних приладів мають бути зроблені професійно і на десятиліття. Не рекомендують проводити відкрите розведення кабелю. Для безпеки потрібно використовувати кабель-проводку, вона забезпечить захист дротів від вологи та механічних пошкоджень. У монтажних отворах на підвісних і натяжних стелях повинен бути термозахист.

Щоб вибрати надійні та вологостійкі світильники для ванної кімнати, слід дотримуватися кількох правил:

  • визначтеся з місцем установки освітлювального приладу, від цього багато в чому залежатиме його тип – настінний, стельовий, меблевий;
  • обов'язково перевіряйте накладні та врізні моделі на герметичність. Їхній корпус повинен виглядати цілісним, без подряпин і механічних пошкоджень;
  • не купуйте прилади, які сильно нагріваються, бризки можуть потрапити на розпечені джерела світла;
  • зверніть увагу на ЛЕД світильники для ванної – вони герметичні, довговічні та не нагріваються;
  • всі розетки у ванні повинні бути обладнані кришками, трійникам та подовжувачам тут не місце;
  • мінімальна відстань джерела світла від душу чи раковини має становити щонайменше 50 см;
  • перевіряйте рівень захисту освітлювального пристрою (IP).

Умовно приміщення ділять на три зони. Перша – безпосередньо над ванною на висоті менше ніж 2 м. Для підсвічування цієї зони застосовують світильники з IP44 та напругою 12 В, але якщо це всередині душової кабіни, то шукають з IP67. Друга зона має обмеження за висотою до 2,25 м, шириною – 60 м. Сюди теж можуть потрапити бризки, але не постійно, тому встановлюють підсвічування з IP44 до IP24. Третя зона – на відстані понад 60 см від ванної або душу, за висотою – понад 2,3 м. Вона вважається сухою, тут можна застосовувати освітлювальні прилади з IP24-20.

Точкові накладні світильники для ванної кімнати

Вологостійкі світильники – клас захисту IP

Вологостійкі світильники для ванної кімнати мають високий показник IP, але такі варіанти потрібні тільки для монтажу в 1 і 2 зоні. Щоб покупець знав, з яким рівнем захисту йому потрібен освітлювальний прилад, розберемося з маркуванням IP. Ingress Protection з різним цифровим значенням можна побачити на всіх люстрах та електровиробах. Так виробники вказують клас захисту кожної моделі від дії довкілля.

Перша цифра – рівень захисту від потрапляння жорстких елементів та пилу, цифровий діапазон – від 0 до 6, друга цифра – від проникнення води, діапазон – від 0 до 8. Якщо в індексі IP стоїть нуль, то захист відсутній. Конструкція може використовуватися лише усередині приміщення з нормальним рівнем вологості. Перша одиниця свідчить, що корпус виробу захищений від проникнення твердих тіл розміром понад 50 мм. Друга цифра 1 – це захист від крапель води, що падають вертикально.

Точковий врізний світильник для ванної з IP33

Двійка дає моделям більше можливостей. Перша 2 – перешкода для проникнення під оболонку твердих тіл розміром понад 12 мм. Друга забезпечує захист від крапель води, що падають під кутом 15°. Трійки – захист корпусу від твердих тіл розміром понад 2,5 мм та дощу, що падає під кутом 60°. Перша четвірка захищає від проникнення частинок понад 1 мм. Водозахисна четвірка – щит від бризок під будь-яким кутом.

Перша п'ятірка – мінімальні частки пилу не можуть потрапити під корпус. Друга п'ятірка – захист від водяних струменів, що летять у будь-якому напрямку. Перша цифра 6 – повний захист від проникнення пилу. Друга шістка – запобігання проникненню водяного потоку під тиском. Маркування 7 та 8 – захист при зануренні у воду.

Моделі з високим IP підбирають для установки у душовій кабіні. Середній рівень захисту повинен бути в освітлювальних приладів, на які можуть зрідка потрапляти краплі води та пари. В сухій зоні можна встановлювати світильники з IP20.

Освітлення ванної – точкові стельові світильники

Точкові світильники у ванну

Для освітлення ванної кімнати застосовуються різні типи світлотехніки, але найпопулярнішими є точкові світильники. Особливістю їх є здатність концентрувати промінь і спрямовувати його вниз чи потрібну сторону. У поворотних точках напрямок світла можна регулювати. У ванній та санвузлі точкові моделі забезпечують базове освітлення. Їхня кількість залежить від площі приміщення та потужності кожного приладу. Спосіб монтажу – від типу стелі.

Точкові врізні світильники для ванної кімнати

Щодо способу установки точкові світильники для ванної бувають трьох видів:

  • вбудовані – точкові врізні моделі, призначені для встановлення у підвісні або натяжні стелі. Виготовлені в різних дизайнах, основна відмінність врізних від накладних – наявність металевих кріплень;
  • накладні – підходять для стель будь-якого типу. Серед накладних варіантів можна знайти стельово-настінні світильники, які мають одне або кілька джерел світла;
  • підвісні – точкові моделі на шнурі. Їх застосовують у приміщеннях із високими стелями.
Підвісний стельовий світильник у ванну

Вбудовані точкові світильники можна вибрати зі змінними лампами або ЛЕД варіанти. Для багатьох точок підходять світлодіодні, галогенні, енергоощадні та лампи розжарювання з різним типом цоколя – G4, GU5.3, G9, GU10, Е14, Е27, ін. Лампи розжарювання не рекомендують використовувати для освітлення ванної. Найбезпечнішими та енергоефективними заслужено вважаються ЛЕД моделі. За мінімального споживання електроенергії вони видають досить потужний світловий потік. Наприклад, трьох світлодіодних точок потужністю по 5 Вт цілком вистачить для організації освітлення у маленькій ванній 4 кв.м.

Точкові врізні світильники монтують на підвісних та натяжних стелях. Після монтажу залишається видимим лише корпус моделі, всі комунікації та кріплення приховані за гіпсокартоном чи натяжним полотном. Перед встановленням точок потрібно зробити розведення кабелю та підготувати місце монтажу. У підвісних стелях роблять отвори, а в натяжних на місці підключення монтують металеву стійку. Обов'язково застосовують термокільця з АБС пластику, щоб уберегти стельову конструкцію від перегріву.

Натяжні стелі виготовляють із ПВХ плівок та полімерної тканини. Особливо ефектно виглядає у ванній глянсовий варіант полотна. При використанні галогенок та ламп розжарювання слід пам'ятати, що для цих джерел світла є обмеження потужності. Стеля із ПВХ плівок погано реагує на роботу ламп розжарювання з потужністю понад 40 Вт та галогенних понад 20 Вт. Для стель із полімерної тканини діапазон потужностей вищий: лампи розжарювання – до 60 Вт, галогенки – 35 Вт.

Світильник у ванну на стелю, фото

Люстра для ванної кімнати

Люстру в класичному розумінні складно уявити в місцях проведення гігієнічних процедур, але інноваційні технології та напрацювання дизайнерів освітлювальних приладів дозволили втілити найсміливіші мрії. У ванній кімнаті можна встановлювати:

  • стельові накладні світильники з плафонами закритого типу;
  • світлодіодні настінно-стельові люстри;
  • люстри з металевими плафонами (метал має бути з надійним захисним покриттям – фарба, хром, латунь та ін.);
  • підвіси тубуси зі змінними лампами та вбудованими ЛЕД;
  • споти з одним або декількома джерелами світла;
  • підвіси зі скляними та металевими плафонами.

Для люстр підвісів потрібні високі стелі та закриті душові кабіни. Водяні бризки не повинні потрапити на розпечену лампочку. Щоб на 100% виключити таку можливість, достатньо в люстру, встановлену у ванній кімнаті, вкрутити світлодіодну лампочку. Є багато ледок з стандартним цоколем, різною потужністю та відтінком світіння. Вони не нагріваються, тому не бояться крапель води. Для плафонів, виготовлених з металевої арматури, можна використовувати декоративні філаментні ЛЕД лампочки. Вони виглядають дуже святково, їх світло сприяє створенню в приміщенні особливої атмосфери.

Люстра для ванної кімнати

Підвіси сьогодні модно вішати над раковиною. Їх може бути кілька, найчастіше використовують парну кількість: по одному або по два з кожного боку дзеркала. Функціональність підвісів залежить від:

  • місця монтажу;
  • матеріалу плафона;
  • потужності;
  • напряму світла.

Якщо люстра підвіс встановлена в центрі ванної, вона рівномірно освітлює все приміщення. При монтажі над раковиною або тумбочкою для рушників – лише певну зону. Якщо люстра має прозорий скляний плафон, зона освітлення збільшується. Непрозорий плафон спрямовує світло вниз. Справжньою окрасою ванної стануть світлодіодні підвіси, виготовлені у формі кулі, булави,геометричної фігури.

Світлодіодний світильник для ванної кімнати

Зручно користуватися накладними стельовими спотами, обладнаними поворотними механізмами. Моделі дозволяють легко змінювати напрямок світлового потоку та зону освітлення. Споти можуть мати одне або кілька джерел світла. Є світильники з високим рівнем захисту корпусу від вологи та надійним покриттям, їх можна встановлювати прямо над ванною та душовою.

Бра у ванну: як вибрати?

Бра у ванні повинні бути захищені від вологи та мати достатню яскравість для виконання косметичних процедур. Прилади потрібні для додаткового підсвічування, яке можна включати для посилення основного освітлення. Найчастіше бра встановлюють для підсвічування дзеркал. Перевага настінних моделей у тому, що вони підходять для приміщень із будь-якою висотою стель. Великий асортимент дозволяє вибрати бра з оригінальним дизайном.

Підсвічування дзеркала у ванній, фото

Зазвичай настінні освітлювальні прилади розміщують горизонтально або вертикально над дзеркалом. Бра обладнані плафонами із різних матеріалів – скла, металу, пластику. Від форми плафона залежить тип підсвічування:

  • розсіяне світло формують бра з широким кутом світлового потоку (360 °);
  • спрямоване світло – моделі з плафоном, що збирає і спрямовує промені в одну точку, це може бути неповоротний настінний спот з одним джерелом світла;
  • поворотне підсвічування створюють бра, обладнані поворотними механізмами. Такий варіант не лише функціональний, а й ергономічний. Він ідеально підійде для освітлення маленької ванної кімнати. Одним світильником можна освітлювати кілька зон.
Бра для ванної, Брілле

Встановлені біля дзеркал бра не лише освітлюють, та й прикрашають приміщення. При виборі моделі слід зауважити інтер'єр ванної кімнати. Виробники світлотехніки пропонують бра в різних стилях:

  • класичні з абажурами, де тканину відмінно замінює полотно ПВХ;
  • світлодіодні у стилі лофт та мінімалізм;
  • споти, які підійдуть для класики та сучасних інтер'єрів;
  • чорні та білі моделі у скандинавському стилі;
  • круглі та прямокутні пристрої для мінімалістичних інтер'єрів;
  • з хромованим покриттям у стилі хай-тек.

Купити світильники для основного та додаткового освітлення ванної можна у мережі магазинів Брілле. Наша перевага в тому, що кожен може подивитися в одному з наших офлайн-магазинів світла, як працює обрана модель.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар