Каталог товарів

Трекові світильники в інтер'єрі

Автор: Brille Дата: 31.12.2021 Переглядів: 2452 Коментарі : 0

Ще зовсім недавно трекові світильники можна було зустріти хіба що в інтер'єрі офісних приміщень, на територіях виставкових комплексів, у будівлях музеїв, торгових галерей, барів та ресторанів. Тепер такі освітлювальні пристрої стали невід'ємною частиною житлових просторів, оформлених у сучасних стилях. Найбільш виграшно трекове освітлення виглядає в інтер'єрах, де традиційні підходи до організації освітлення не зовсім доречні, а оригінальні дизайнерські рішення вимагають створення ефектної атмосфери абсолютно у всьому, включаючи, звісно ж, й освітлювальну складову.

Трековые светильники в интерьере

Зміст

Конструктивні особливості трекових світильників

Нестандартні підходи до організації освітлення дозволяють створювати нові оригінальні дизайнерські рішення, які часом складніші за виконанням, проте компенсуються високоякісним та ефектним світлом. Серед них є й освітлювальні прилади, що встановлюються на спеціальні треки, які дозволяють змінювати їхнє розташування за потребою та за бажанням. Розглянемо конструктивні елементи з яких складається трекова система освітлення.

Шинопровід – профільна монтажна конструкція, до якої кріпляться світильники одного типу та проводиться електрична мережа. Шинопровід ще називають трековою шиною. Він виготовляється із пластику або металу, може бути жорстким або гнучким, кріпитися чи підвішуватися до стелі. Гнучкі треки мають менші розміри та встановлюються у малогабаритних приміщеннях. Жорсткі навпаки – великі та можуть застосовуватися як система освітлення для значних площ. Фактично трекова система є складною електромонтажною конструкцією, яка забезпечує опору та живлення освітлювальних пристроїв, що встановлюються на ній.

Трекові світильники – елементи освітлення, які здатні переміщатися та фіксуватися у потрібному місці на трековій шині, а також застосовуватися групами від декількох штук до значної їх кількості.

Трекові світильники на шинопроводі

Допоміжні комплектуючі елементи – додаткові деталі та фурнітура, які забезпечують ефективну роботу трекової системи та формують її зовнішній вигляд. До них можна віднести різної конструкції конектори, кабельні роз'єми та вводи, підвіси для шини, а також різноманітні декоративні компоненти.

На ринку представлені типи шинопроводів різної вольтажності – низьковольтні системи на 12 В та високовольтні, які своєю чергою бувають однофазні та трифазні. Фазність визначає кількість джерел світла, що можуть підключатися до шинопроводу – чим фазність вище, тим більше. Важливо врахувати, що низьковольтні лампи не підійдуть для високовольтної системи й навпаки. В такому випадку для нормальної роботи освітлювальних пристроїв знадобиться спеціальний понижуючий трансформатор.

Найпоширенішими та найпрактичнішими для таких систем є трифазні трекові світильники. Вони прийнятні для установки в будь-яких приміщеннях і характеризуються значним несучим навантаженням.

Класифікація трекових світильників

Крім кількості фаз та робочої напруги живлення, трекові системи відрізняються за кількістю та типом застосовуваних джерел освітлення. Розглянемо ті з них, що найчастіше використовуються.

Галогенні лампи – джерела світла, які мають гарну передачу кольору, але разом з тим значно нагріваються в процесі роботи.

Металогалогенні – потужніші та водночас економічні джерела, які забезпечують якісне освітлення близьке до природного, але вимагають значного часу виходу на робочий режим.

Розжарювання – найбюджетніший варіант, який споживає багато електричної енергії, має нетривалий термін служби та сильно гріється.

Світлодіодні є оптимальними джерелами світла для використання в трекових системах. Це зумовлено їхньою економічністю та надійністю, а також якістю світла, що випромінюється. Такі джерела не бояться стрибків напруги в мережі та можуть безвідмовно працювати 8-9 років.

Світлодіодні вбудовані модулі – найнадійніші серед усіх згаданих, але не підлягають заміні.

Світлодіодні трекові світильники

Як і всі наявні системи та типи освітлювальних пристроїв, трекові світильники мають свої плюси та мінуси. Трекові системи освітлення мають такі переваги.

Вони практичні – дозволяють функціонально та зручно забезпечити освітлення будь-якого приміщення, варіювати загальним світлом та створювати акцентоване підсвічування.

Трекові світильники дозволяють сформувати в інтер'єрі необхідний антураж, унікальну естетику та стильний образ. Їхній промисловий дизайн стає модним та дуже популярним.

У разі використання в трековій системі освітлення світлодіодних джерел світла вона стає максимально ефективною та безпечною у використанні.

Широкому застосуванню, останнім часом, трекових світильників сприяє їхня маневреність, нехитрий догляд та простота встановлення, особливо магнітних трекових систем. Трекові магнітні світильники стають найпопулярнішими у дизайнах інтер'єрів, виконаних у сучасних стилях.

Головним недоліком такої організації освітлення є значна її вартість, а також певна несумісність із класичними інтер'єрами.

Критерії вибору та монтаж трекових систем

Для вибору трекових систем освітлення слід зважати на такі критерії.

Вид шинопроводу – враховує прийнятну для підключення кількість джерел світла, а також можливу незалежну активацію як окремих світильників, так і певних груп.

Тип лампи – впливає на якість випромінюваного світла та витрати з обслуговування. Слід зазначити, що основну частину представлених сьогодні світильників для трекових систем обладнано вбудованими світлодіодними елементами.

Температуру кольору – яка може змінюватися в широкому діапазоні, від теплої до холодної.

Типорозмір цоколя – штировий або різьбовий. Штировий цоколь дозволяє використовувати галогенні або світлодіодні лампи, а різьбовий – люмінесцентні, розжарювання або світлодіодні.

Напруга живлення – основна кількість трекових систем працюють у мережі змінного струму з номінальною напругою 220 В, а міні-трекові – з напругою 12 В.

Матеріал, з якого виготовлений шинопровід – це можуть бути вироби з легкого металу, такого як алюміній або легована сталь, чи пластику. Всі вони відрізняються достатньою гнучкістю та міцністю.

Захист корпусу від потрапляння всередину вологи та пилу – для використання трекових систем освітлення в приміщеннях з підвищеною вологістю слід використовувати моделі з високим рівнем захисту, починаючи від IP44 і більше.

Світильники для трекових систем виконані переважно в сучасних стилях, таких як лофт, модерн та хай-тек. Переважають білі або чорні кольори корпусу. Натомість є моделі, які підійдуть і для класичних інтер'єрів.

Вважається, що оптимальним за поєднанням ціни та якості будуть трифазні трекові системи освітлення зі світлодіодними світильниками.

Як підключити трековий світильник


Як підключити трековий світильник
Детальніше

Трекову систему освітлення можна придбати в повному комплекті або зібрати з окремих комплектуючих. У будь-якому випадку набір повинен містити необхідну кількість трекових світильників, сам шинопровід, кріплення та комплектуючі. Монтаж трекової системи проводиться при знеструмленій мережі в такій послідовності.

Усі складові треку збираються в єдину конструкцію. За допомогою кріплень зібрана конструкція кріпиться до стелі, після чого здійснюється розведення та з'єднання дротів. Потім на шинопровід встановлюються та підключаються трекові світильники. Після завершення монтажних робіт встановлюється адаптер, система підключається до електричної мережі, а світильники розташовуються так, щоб сформувати необхідний напрямок потоків світла.

Як за допомогою трекових світильників підкреслити стиль інтер'єру

Трекові системи освітлення покликані не тільки виконувати своє основне призначення – наповнювати приміщення якісним світлом, а й створювати певну атмосферу завдяки дизайну. Вибираючи елементи трекової системи слід враховувати, що їх зовнішній вигляд має поєднуватися зі стильовими рішеннями в інтер'єрі. Враховуючи зазначене можна сформувати відповідні комбінації. Так, для стилю лофт або техно чудовим рішенням стануть прості форми габаритних світильників, в яких переважають металеві конструкції білого або чорного кольору. Світильники, що нагадують прожектори, найбільш органічно виглядатимуть у приміщеннях з промисловим дизайном інтер'єру. 

Трекові світильники в інтер'єрі вітальні

Для популярного стилю хай-тек, заснованого на використанні технологічних елементів, вдалим доповненням стануть трекові світильники-трансформери або хромовані світильники, що нагадують своїми формами космічні об'єкти.

В лаконічному стилі мінімалізм доречно виглядатимуть функціональні трекові світильники, які мають прості форми з правильними пропорціями та контурами, що не звертають на себе зайвої уваги. Їх колір також не повинен довго затримувати погляд, а тому краще підійдуть не яскраві помітні кольори, а стримані, такі як чорний або білий.

Всупереч поширеному стереотипу, що трекові системи освітлення не пасують до інтер'єрів, які виконані в класичному стилі або модерн, сучасні дизайнерські рішення пропонують універсальні моделі, що підійдуть практично до всіх стилів. Так що й для вишуканих елегантних інтер'єрів ви обов'язково підберете відповідні трекові освітлювальні пристрої.

Використання трекових світильників у приміщеннях різного призначення

Застосування трекової системи освітлення привносить в інтер'єр кожного приміщення нові фарби та форми, створює свій неповторний вигляд та атмосферу, дарує комфортне світло та гарний настрій. Світильники на трековій системі чудово підійдуть для акцентованого підсвічування окремих зон, таких як настінні інсталяції, художні картини, декоративні предмети на стелажах та полицях, а також інтер'єрних підлогових композицій. Дієві вони й для освітлення робочих поверхонь, особливо письмових столів та стільниць на кухні. І звичайно ж, трекові світильники стануть модним рішенням для організації основного освітлення приміщень різного призначення.

Трекове освітлення доречно та добре виглядатиме як у житлових приміщеннях, так і у допоміжних – кухні, коридорі або ванній. Місце розташування трекової системи визначається виходячи з максимальної ефективності та функціональності, розташування меблів та інших предметів інтер'єру в кімнаті, дизайнерського задуму й побажань господарів. Розглянемо найхарактерніші варіанти монтажу трекових систем освітлення для приміщень різного призначення.

Трекові світильники в інтер'єрі кухні

Основним завданням трекових світильників, розташованих у спальні, є створення м'якої та спокійної атмосфери. Переважно світлові потоки розсіяні та спрямовані у бік стін. Відбиваючись від них, частина світла повертається та наповнює об'єм спальні комфортною та затишною аурою. Яскраве акцентоване світло застосовується лише в окремих місцях, таких як зона журнального столика або гардеробна. Часто трекові системи встановлюють біля ліжка, монтуючи конструкцію не на стелю, а на стіну – таким чином замінюючи традиційні світильники бра.

Для освітлення вітальні застосовують два основних способи встановлення трекових систем. Світильники монтують на шину, що прокладена по периметру кімнати. У такому випадку трекові світильники виконують допоміжну функцію, доповнюючи основне джерело освітлення, а також звертаючи увагу на окремі елементи інтер'єру. В іншому випадку, використовуючи таку систему, позначають необхідну область у приміщенні – освітлюючи трековими світильниками обідню або зону відпочинку.

Використання трекових світильників для освітлення коридору стане альтернативою традиційним люстрам, нездатним часто освітити всі необхідні куточки цього приміщення. Їх застосування зможе усунути недоліки звичних освітлювальних пристроїв, створивши натомість цікаві акцентовані підсвічування настінних експозицій коридору.

Для ванної кімнати найкраще підійдуть гнучкі компактні треки, але обов'язково у відповідному вологозахищеному виконанні.

Крім того, трекові системи освітлення незамінні на кухні, в офісі або майстерні. З їхньою допомогою створюється спрямоване освітлення робочих поверхонь якісним світлом, практично позбавленим тіней. Виконувати будь-яку роботу за такого освітлення стає набагато легше та приємніше.

Застосування трекових світильників в інтер'єрі не тільки забезпечить якісне та комфортне освітлення, але й підкреслить ваш тонкий естетичний смак та відчуття стилю. Придбати все необхідне освітлювальне обладнання для трекових систем ви можете в мережі магазинів Брілле, де представлений найбільший асортимент товарів, що дарують нам світло. Крім того, наші кваліфіковані продавці-консультанти знайдуть відповіді на всі питання, що вас цікавлять, а також допоможуть підібрати необхідне обладнання.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар