Каталог товарів

Точкове освітлення

Автор: Brille Дата: 06.03.2023 Переглядів: 2557 Коментарі : 0

Точкові світильники застосовують для основного освітлення або додаткового підсвічування житлових та комерційних приміщень різної площі. Освітлювальні пристрої даного типу представлені накладними, вбудованими та підвісними моделями. Накладні точкові світильники встановлюють на будь-які поверхні, врізні – на підвісні або натяжні стелі, фальш-панелі та меблі. Підвісні теж можна монтувати на будь-яку стелю, головне, щоб висота приміщення була відповідною. Вибір залежить від місця монтажу, розмірів та потужності освітлювального приладу. Як правильно підібрати точкове освітлення саме для вашого приміщення, дізнайтесь зі статті нашого блогу.

Точкове освітлення

Зміст

Як використовують стельові точкові світильники

Компактні освітлювальні пристрої, що генерують вузькоспрямований пучок світла, використовують не тільки для освітлення, а й для світлового декору. Точки концентрують промінь і направляють його під певним кутом туди, де потрібне підсвічування. У великих приміщеннях вони виконують функцію додаткового освітлення, у маленьких (у ванній, санвузлі) – забезпечують основне світло.

Конструкція точкового світильника включає:

  • корпус;
  • пружинні фіксатори (для врізних);
  • керамічний патрон;
  • лампу;
  • трансформатор.

Такі невеликі пристрої створюють якісне підсвічування і прикрашають меблі, стіни, стелі, беруть активну участь у створенні світлового дизайну інтер'єрів.

Точкові світильники встановлюють на стелю вітальні, кухні, спальні, готельного номера, зони відпочинку в СПА-салоні та ін. Вони потрібні для:

  • створення ефективного додаткового підсвічування – якщо потужності основної люстри не вистачає або її плафони погано пропускають світло;
  • зонування приміщень – підсвітити зону відпочинку на кухні, гардероб у спальні;
  • акцентного підсвічування об'єктів – освітити дзеркало, вазу на столику, скульптурну композицію в ніші;
  • освітлення віддалених ділянок приміщення – правильний вибір точок виключає утворення тіней та темних кутів;
  • візуального збільшення простору – симетричний та круговий монтаж приладів на стелі створює оптичний ефект додаткового об'єму.
Світлодіодні точкові світильники

Щоб досягти потрібного ефекту, слід не тільки правильно вибрати моделі, а й професійно змонтувати світло. Промені освітлювальних приладів не повинні перекривати один одного. Моделі потрібно вибирати з кутом розсіювання світлового потоку понад 50 градусів. Також слід звернути увагу на тип джерела світла та його потужність.

Світильник точковий: тип монтажу

Виробники представляють багато освітлювальних приладів для точкового підсвічування. Кожна модель відрізняється дизайном, потужністю, габаритами та способом монтажу. Від останньої характеристики залежить місце встановлення точки. Сьогодні покупці обирають із трьох основних груп товару:

  • накладні точкові світильники стельові – моделі, що монтують на будь-які поверхні. Вони виступають над стелями, кріпляться до них за допомогою монтажної планки. У накладних виробах лампа знаходиться нижче за рівнем стелі, вона швидше охолоджується, тому такий варіант характеризується високою безпекою;
  • вбудовані світильники – це точкові врізні моделі, втоплені в підвісну або натяжну стелю. Їх також можна встановлювати у фальш-панелі, меблі, полиці, сходи. Продукція представлена освітлювальними пристроями, виготовленими у різних стилях, всі вони обладнані елементами кріплення у вигляді металевих лапок;
  • підвісні варіанти – це точки на шнурі. У них основа та плафон знаходяться на відстані. Підвіси модно встановлювати в барах, ресторанах, на кухнях і квартирах-студіях над барною стійкою або обіднім столом. Їх доречно використовувати у приміщеннях із високими стелями.
Точкові світильники: врізні, накладні, підвісні

Точкові світильники накладні – відносять до найпопулярніших, вони відрізняються універсальним застосуванням. Їх можна встановлювати на бетонних, дерев'яних, гіпсокартонних та цегляних поверхнях без попередньої підготовки. Вибір підвісних тубусів зобов'язує перевіряти висоту стель приміщення та можливість регулювання троса або кабелю, на якому висить плафон.

Врізні та накладні моделі можуть бути поворотними та неповоротними. Останні не змінюють напрямок світла. Світильники, обладнані поворотним механізмом, дозволяють змінювати кут світла. При цьому їхня рухлива частина може повертатися навколо осі на 30-40 градусів.

Врізні точкові світильники: особливості конструкції

Точкові світильники, що вбудовуються, на відміну від накладних, монтуються в спеціально вирізане гніздо або облаштовану заставну. Ми бачимо лише зовнішню частину врізних моделей, все інше заховано за гіпсокартоном, дерев'яною панеллю шафи чи полотном натяжної стелі. При покупці вбудованих точок необхідно обов'язково звертати увагу на врізний діаметр освітлювального приладу.

Точкові чорні вбудовані світильники квадратної форми

Врізні точкові світильники підійдуть для підвісних стель. Моделі втоплюють у гіпсокартон. Їхня конструкція передбачає наявність термокільця, яке захищає стелю від перегрівання. Видимий декоративний каркас має різні кольори (позолота, хром, стара мідь, біле та чорне покриття); його часто прикрашають орнаментом. Особливо популярний меандр – орнамент із прямих кутів із магічними властивостями, який використовували ще давні греки та етруски. Монтують виріб за допомогою пружинних фіксаторів, виготовлених із міцного металевого сплаву.

Точковий світильник: стиль хай-тек, декор меандр

Якщо ви збираєтеся купити точкові світильники, що вбудовуються в стелю, рекомендуємо звернути увагу на:

  • тип джерела світла – змінні лампочки чи вбудовані ЛЕД. Світлодіоди не потребують заміни лампочок і забезпечують економну витрату електроенергії;
  • клас захисту корпусу від проникнення вологи та пилу – для внутрішнього підсвічування достатньо IP20, для зовнішнього освітлення слід вибирати варіанти з IP33 та вище;
  • наявність поворотного механізму – з його допомогою можна регулювати напрям світла;
  • габарити;
  • потужність;
  • дизайн.

Точкові світильники для натяжної стелі

Якщо з базовими та підвісними стелями труднощів не виникає, всі розуміють, як вони виглядають і що потрібно зробити при монтажі точок, то натяжні вимагають роз'яснення. Натяжна стеля є полімерною плівкою, натягнутою під базовою на відстані 3-7 см, вона дозволяє приховати всі комунікації та кабелі. Важливо, що освітлювальні прилади кріпляться не до плівки, а до спеціальних конструкцій, які встановлюють перед натяжкою.

Точкові світильники для натяжних стель

За допомогою легких та міцних полотен можна створити оригінальний дизайн для будь-якого приміщення. Точкове освітлення у натяжній стелі посилює естетичний ефект в рази. Натяжні системи мають тривалий термін служби та безліч колірних варіантів. Полотна виготовляють із полімерної тканини або плівки з полівінілхлориду. Матеріали відповідають усім нормам та стандартам, вони екологічні та нешкідливі. Застосовуються для рівних та багаторівневих поверхонь. Стелі можуть бути хвилеподібними, мати різні вигини та форми.

Монтаж точкових світильників у натяжну стелю

Рекомендації щодо вибору та встановлення точок у натяжних стелях:

  • точкові світильники для натяжної стелі краще вибрати круглі без гострих кутів;
  • якщо полотна будуть нагріватися до 60 ℃, то вони можуть втратити колір та еластичність. Світлодіодні моделі не нагріваються під час роботи;
  • використання в точках галогенок та ламп розжарювання має обмеження за потужністю. Для натяжних плівок ПВХ підходять лампи розжарювання з потужністю не більше 40 Вт, для полімерної тканини – до 60 Вт, галогенки для ПВХ-плівки – не більше 20 Вт, для тканини – 35 Вт;
  • перед установкою потрібно зробити розмітку та визначити місце кожної допоміжної стійки на базовій стелі;
  • відстань між точковими світильниками для натяжної стелі має бути не менше 30 см, від стіни – не менше 20 см;
  • для допоміжної конструкції можна використовувати готову платформу чи саморобний варіант;
  • після монтажу стійки виконують підключення кабелю;
  • обов'язково встановлюють термокільце з пластику АБС, воно короткочасно може витримувати температуру до 100 °С. Термокільце необхідно для захисту полотна від теплового впливу джерел світла. Для потужніших точок наклеюють по два кільця, щоб корпус освітлювального пристрою не стикався з полотном натяжної стелі;
  • після кріплення протекторних кілець вирізають отвори у полотні.
Як правильно встановити точковий світильник


Як правильно встановити точковий світильник
Детальніше

Точкове підсвічування для кухні, ванної та спальн

Для кухні застосовуються врізні, накладні та підвісні точкові світильники. Врізні монтуються в стелю, порожнисті шафи, декоративні елементи меблів, в арки та полиці. Накладні та підвісні встановлюють на стелю.

Для верхнього освітлення кухні використовують неповоротні точки, прилади з поворотним механізмом найчастіше вбудовують у меблі. Поворотні пристрої потрібні для акцентного підсвічування. Врізні моделі монтують на підвісних та натяжних стелях, накладні – на звичайних базових.

Точкові світильники на кухні

На кухні точкові світильники встановлюють:

  • на стелі по периметру приміщення,
  • на стелі по кутах,
  • над плитою;
  • комбінуючи акцентне підсвічування робочої зони;
  • у шафках над мийкою;
  • над обіднім столом (підвіси).

Світильники для кухонних меблів не повинні нагріватися під час роботи, тому краще купити світлодіодні моделі.

Точкові світильники зоряне небо у спальні

Для підсвічування у спальні можна використати звичайні точки або варіант зоряне небо. Цей дизайнерський шедевр ефектно виглядає на натяжних стелях із глянсовим покриттям. Кожна модель, відбиваючись у дзеркальному полотні, породжує міріади нових променів, відблисків та зірочок. Яскраві крапки, що світяться, прикрашають кімнату і забезпечують додаткове підсвічування. Світильники розміщують по периметру або хаотично, також з їх допомогою можна відтворити кілька сузір'їв. Мініатюрні точки працюють від напруги 12 В і підключаються до мережі через трансформатор.

Освітлювальні прилади для імітації зоряного неба мають круглу, конусоподібну та квадратну форму. Їхні габарити – 30-50 мм. Покриття – хром, позолота, латунь, графіт, мідь, старе золото та ін.

Точкові світильники для ванної кімнати

Для ванної фахівці рекомендують підбирати вологозахищені точкові світильники. Якщо ванна кімната не обладнана системою вентиляції, потрібно подумати про варіанти з класом захисту вище IP20. При хорошій вентиляції можна встановлювати накладні та врізні точки з IP20, але вони мають бути із закритим джерелом світла. Підійдуть тубуси, таблетки, точкові прилади чорного та білого кольору, з покриттям хром, нікель, позолота. Форма моделей може бути квадратна, кругла, циліндрична, трикутна та ін.

Найбезпечніші – точкові світлодіодні світильники. Можна підібрати моделі, які працюють від напруги 12 або 24 В (для їх підключення потрібен трансформатор). Для ванної кімнати достатньо купити кілька точкових ЛЕД світильників потужністю 3-7 Вт. Вони забезпечать повноцінне освітлення всього приміщення. Багато хто бере підсвічування з холодним або нейтральним відтінком світіння. Таке світло підкреслить білизну раковини та блиск плитки, але якщо у вас у ванній переважає м'яка колірна гама, то світло також краще встановити тепле.

Точкові світильники стиль лофт, мінімалізм, хай-тек

Дизайн та різновиди точок

Мережа магазинів Брілле пропонує величезний асортимент точкових світильників, які підійдуть до інтер'єрів різних стилів. Для приміщень в стилі хай-тек або мінімалізм можна підібрати:

  • білі круглі врізні точки;
  • чорні квадратні врізні;
  • чорні та білі квадратні накладні;
  • подвійні врізні та накладні;
  • циліндричні накладні тубуси із різним покриттям – чорні, білі, золотисті;
  • підвісні тубуси;
  • карданні.

Карданні світильники – це різновид точкових моделей, обладнаних поворотними механізмами для регулювання променів. Вони трохи відрізняються конструктивно – корпус точок зверху захищений додатковим кожухом. Карданні моделі бувають накладні та вбудовувані, з одним або декількома джерелами світла. Популярність їх обумовлена зручним регулюванням світла, яке допомагає якісно освітити місце фільмування блогера.

Точкові світильники з класичним дизайном

До класичних інтер'єрів можна підібрати точкові світильники із кришталевим декором, вінтажним покриттям або позолотою. Є багато варіантів, які будуть відмінно поєднуватися з класичною люстрою та бра.

Меблеві світильники

Підсвічування шаф, полиць та меблевих ящиків є актуальним сучасним варіантом додаткового освітлення різноманітних житлових приміщень. Можна купити нові готові меблі з вбудованими освітлювальними приладами або обладнати старі точковими моделями. Світильники для меблів монтують так, щоб вони не виступали за рівень поверхні конструкції.

Меблеві точкові світильники

Точкове меблеве підсвічування забезпечує оптимальне додаткове освітлення та виконує свою роль у створенні світлодизайну всього приміщення. Моделі можна розмістити на:

  • класичних та розсувних дверцятах шаф для одягу;
  • зовнішніх стінках меблевих конструкцій;
  • козирку шафи-купе;
  • висувних ящиках;
  • полицях стелажів.

Для підсвічування меблів використовують переважно врізні освітлювальні прилади. Виробники виготовляють їх дуже компактними та тонкими. Моделі мають гарний вигляд на дерев'яних, металевих, пластикових та ДСП поверхнях.

Розміри точкових світильників для меблів значно менші, ніж для стель. Зовнішній діаметр – від 42 до 80 мм, врізний – від 27 до 55 мм. Корпус їх може бути виготовлений із металу, пластику або скла. Яскравість та сила світлового потоку залежить від типу лампочки та потужності моделі. Зараз споживачі переважно вибирають освітлювальні прилади із вбудованими ЛЕД джерелами. Вони мають мінімальну тепловіддачу, споживають мало електроенергії та відрізняються тривалим терміном служби.

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар