0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0
0товарів: 0.00грн. 

Підключення вуличного світильника з датчиком руху

Автор: Brille Дата: 10.02.2023 Переглядів: 23015 Коментарі : 0

Вуличні світильники роблять життя комфортнішим. Але не тільки заради зручності їх встановлюють. Освітлювальний прилад з детектором руху - відмінний спосіб підвищити безпеку території і будинку. Він допомагає господарям орієнтуватися в темний час доби, одночасно відлякуючи небажаних гостей.

Як встановити вуличний світильник з датчиком руху

Незалежно від того, чи йдете ви додому вночі, змушені переміщатися по темному, крижаному тротуару або дивуєтеся дивним шумів на задньому дворі, буде безпечніше, коли будь-який рух поблизу активує вуличні ліхтарі. Освітлення з датчиком доступне і легко встановлюється. Існує універсальний алгоритм монтажу, а також поради щодо розміщення приладу. Розглянемо їх докладніше.

як підключити світильник з датчиком

Крок 1: Виберіть місцезнаходження. Вирішіть, де вам потрібно більше світла вночі. Світильники, встановлені біля входу в будинок або гаражних воріт, ідеально підходять як для автомобільного, так і пішохідного руху. Якщо у вас є сарай далеко від будинку, організуйте його освітлення, щоб тримати на відстані будь-якого потенційного зловмисника. Багато моделей оснащені датчиками, які не тільки включають лампу при фіксації руху, а й автоматично включаються при заході сонця. Вмонтовуйте таким чином, щоб траєкторія потенційного руху перетинала "поле зору" сенсора, а не прямувала прямо до нього.

як зробити освітлення з датчиком руху

Крок 2: Орієнтуйтеся на найближче джерело живлення. Знайдіть найближче джерело живлення - наприклад, внутрішню розетку або вимикач, від якого ви можете провести проводку назовні. Переконайтеся, що електропроводка, до якої ви підключаєтеся, впорається з додатковим навантаженням від нового джерела світла.

Перевірте, скільки приладів живиться від цієї мережі. Підсумуйте загальну потужність всіх пристроїв, щоб подивитися, чи зможе мережа впоратися з додатковою потужністю.

Якщо при новому освітленні потужність перевищить максимум, доведеться або використовувати інше джерело живлення, або створити новий електроланцюг (найбільш надійний варіант).

Крок 3: Підготуйте місце для світильника. Для заміни старої вбудованої моделі, використовуєте існуюче місце установки, якщо воно вас влаштовує. Якщо це нова точка розміщення, а джерело живлення знаходиться у приміщенні, необхідно вирізати отвір на зовнішній стороні будинку в тому місці, яке ви вибрали. Зробіть отвір досить великим, щоб через нього можна було підвести електричний кабель до розподільчої коробки, з якої ви будете подавати живлення на прилад. Простягніть електричний кабель через зовнішній отвір до розподільчої коробки, щоб виконати з'єднання, використовуючи ізоляційну стрічку. Підключіть проводку до пристрою відповідно до інструкцій виробника. Закріпіть прилад на стіні.

Залежно від моделі та розташування джерела живлення, необхідність вирізати отвір може бути відсутньою. Така модель фіксується до поверхні спеціальним кронштейном. З прикладом монтажу і налаштування ви можете познайомитися в іншому матеріалі блогу.

Крок 4: Підключіть пристрій до живлення. Спершу вимкніть живлення в будинку. Переконайтеся, що живлення вимкнено, скориставшись високовольтним тестером: перевірте наявність напруги в розетці, яка належить до електроланцюга. При з'єднанні проводів виробу з проводами ланцюга, якщо для зручності необхідно більше оголеного дроту, видаліть частину оболонки знімачем для ізоляції. З'єднайте кінець білого проводу електроприладу з білим дротом, а чорний - з чорним проводом мережі. Закріпіть кожну групу проводів спеціальними ковпачками або іншими з'єднувачами, обернувши з'єднання ізоляційною стрічкою.

як підключити датчик руху своїми руками

Підключення освітлювального приладу з датчиком аналогічно підключенню звичайного вимикача, оскільки робота датчика пов'язана з замиканням / розмиканням ланцюга (перша половина верхнього малюнка). Якщо потрібно передбачити можливість постійної роботи лампи, незалежно від наявності або відсутності руху, до схеми паралельно підключають вимикач (друга половина малюнка). Простіше це зробити для моделей, в яких джерело світла і датчик не є єдиною конструкцією.

Якщо є необхідність додавання до ланцюга додаткового датчика для охоплення більшого простору, використовується інша схема підключення:

схема підключення датчика світла

Крок 5: Налаштуйте роботу датчика. Якщо товар поставляється не з вбудованим, а знімним джерелом світла, встановіть лампочку необхідних характеристик. Увімкніть живлення ланцюга, упевнившись в тому, що пристрій працює і світло включається від руху. Далі займіться регулюванням: виберіть напрямок світла, оптимальну робочу область сенсора, обмеживши її при необхідності ізоляційною стрічкою.

Чим вище розташований пристрій, тим ефективніше працюватиме. Ідеальна висота для установки - 2-3 метра над рівнем землі:

установка сенсорних датчиків руху

Модель може також мати можливість вибору чутливості сенсора (перемикач або ручка регулювання). Чим вище чутливість, тим від більшої кількості об'єктів має вмикатися лампа. Відповідно, при високій чутливості вона може включатися від руху гілок дерев або якщо в "області зору" датчика пролетів птах.

Поради по установці вуличного світильника з датчиком руху

Якщо ви встановлюєте вбудовану модель, переконайтеся, що кришка її електричної коробки водонепроникна. Для цього при монтажі встановлюється гумова прокладка. Якщо пристрій прилягає до поверхні нещільно, обробіть отвори герметиком.

Для того, щоб краще захистити прилад від вологи, встановлюйте його під карнизом. Якщо не хочете турбуватися про роботу пристрою під час дощу, краще купити модель високого ступеня захисту. Оптимальний варіант - ступінь захисту IP65, як у моделі HL-40 / 2W SMD ТМ Brille, або вище.

як самостійно встановити датчик руху

Якщо використовується лампочка розжарювання або газорозрядна, пам'ятайте про те, що в процесі роботи вона сильно нагрівається. Тепло від лампочки може впливати на роботу детектор. Тримайте колбу якнайдалі від детектора або скористайтеся світлодіодними джерелами світла, які нагріваються дуже слабо. Вибрати потрібну модель ви можете на нашому сайті, а також в магазинах мережі Brille.

Якщо у вас є велика площа, що потребує значної кількості світла, і ви хочете освітити її одним ліхтарем або прожектором, можна скористатися натрієвої лампою високого тиску. 70-ватний натрієвий світильник освітлює понад 800 квадратних метрів, забезпечує 6300 люмен світла і буде працювати в 12 разів довше, ніж прожектор з лампою розжарювання. Brille рекомендує світлодіодні джерела: вони споживають менше електроенергії і, отже, більш енергоефективні, а також мають більш тривалий термін служби, ніж інші лампи.





Як налаштувати прожектор з датчиком руху?
Детальніше!

Поради по розташуванню пристрою

інструкція підключення датчика руху

Крім організації освітлення вхідних дверей, рекомендується встановлювати світильник так, щоб під його дію потрапляли інші ділянки: запасний вхід в будинок, хвіртка, ворота, вікна, сад.

Є як мінімум два аргументу на користь установки приладу в гаражі:

  • по-перше, крім автомобіля, там знаходяться інші цінні предмети (наприклад, інструменти або велосипед) і світло зробить цей об'єкт більш захищеним від зловмисників;
  • по-друге, датчики в гаражі дозволяють працювати в ньому в будь-який час доби.
як підключити датчик руху

Корисно встановити вуличний світильник уздовж доріжок, які ведуть від воріт до вхідних дверей будинку, або підсвітити ним драбину. Це зробить дану ділянку більш захищеною, а також порадує вас і ваших гостей в темну пору дня, полегшивши пересування.

Хороші місця для освітлення ті, які несподівані і непередбачувані. Так як більшість датчиків руху можуть працювати практично під будь-яким кутом, забезпечте собі максимальне охоплення, де б це не було, для досягнення найкращих результатів і найвищої безпеки території.

Сутінкові датчики

Доволі цікавим та практичним рішенням є обладнання вуличних світильників датчиками освітленості, так званим сутінковими. Сутінковий датчик являє собою пристрій, який реагує на оточуючий рівень освітленості та, за певних його параметрів, активує освітлювальний прилад.

Підключення сутінкових датчиків широко використовується для ефективного освітлення прибудинкових територій. Завдяки ним вдається зробити присадибну ділянку більш комфортною та відчутно заощадити електроенергію і, відповідно, кошти на її оплату.

Іншими словами, такі датчики виконують функцію вимикача з інтелектом, який автоматично спрацьовує за потреби. До того ж сутінкові датчики наділені можливістю регулювання певних параметрів, таких як чутливість та рівень освітленості. Це дозволяє налаштувати датчик на ідеальний режим роботи, забезпечити його спрацювання за настання, визначених вами, зовнішніх умов.

Сутінкові датчики зазвичай встановлюються на території, яка вдень має природне освітлення, а вночі – забезпечується електричними освітлювальними приладами. Переважно, ними є двори приватних або багатоквартирних будинків, тротуари, різноманітні під'їзди, вітрини магазинів та інше.

Пристрої, які реагують на рівень освітленості, класифікуються в залежності від місця встановлення, призначення та схеми підключення сутінкового датчика.

Сьогодні на ринку такого обладнання пропонуються датчики для встановлення зовні або всередині приміщення. Відповідно, такі пристрої мають різний рівень захисту корпусу від потрапляння всередину пилу та вологи. Високий рівень захисту особливо важливий для пристроїв, які розташовані просто неба і мають прямий контакт з природними чинниками у вигляді опадів та значного запилення.

Сутінкові датчики також поділяються за способом монтажу – накладний, що застосовується при встановленні пристрою зовні приміщення та в підрозетник, що застосовується при монтажі всередині приміщення.

Також сутінкові датчики різняться за місцем підключення фотореле, поділяючись на пристрої з вбудованим чутливим елементом та виносним, розташованим окремо. Виносний фотоелемент є невід'ємною складовою сутінкового датчика, який монтується у захисний короб і, відповідно, має обмежений контакт з оточуючим простором.

Важливим параметром для вибору сутінкового датчика є його потужність. Вона має відповідати тому навантаженню, на який датчик розрахований. Тобто сумарна потужність освітлювальних пристроїв, які будуть одночасно використовуватись, має не перевищувати його розрахункові можливості.

Для тривалої якісної та безвідмовної роботи, слід вибирати сутінковий датчик із запасом потужності мінімум 10-15% з урахуванням можливого підключення до нього усіх потенційних світильників. Враховуючи, що витрати на придбання сутінкового датчика є незначними у порівнянні з усім бюджетом, необхідним для організації якісного освітлення прибудинкової території, радимо уникати придбання дешевих моделей через їх низьку якість та ефективність, а зупинити свою увагу на високотехнологічних моделях, які представлені в мережі магазині Брілле.

Теги: brillе, вуличні світильники, вуличні ліхтарі, світильники з датчиком руху, з пультом дистанційного керування, підключення, огляд, поради, фасадні світильники, монтаж, led, світлодіоди, лед лампи, блог

Товари

Цікаві статті

Коментарі

Написати коментар