Каталог товарів

Аварійний світильник – світло, яке рятує життя

Автор: Николай Дата: 12.03.2023 Переглядів: 3607 Коментарі : 0

Питання безпеки на виробництві, в офісах, торгово-розважальних центрах, на вокзалах, в аеропортах та в інших місцях скупчення людей завжди стоїть дуже гостро. При виникненні екстреної ситуації має включитися аварійне освітлення. Від цього часто залежать людські життя. Також аварійне світло повинне бути надійним і якісним в багатоквартирних житлових комплексах. Вимоги до нього закладені в нормативних документах.

Світильник аварійного виходу

Зміст


  • Навіщо потрібні аварійні світильники
  • Аварійні світильники для евакуації
  • Світильники для резервного освітлення
  • Антипанічне підсвічування
  • Типи аварійних світильників
  • Розрахунок дистанції розпізнавання аварійного знака
  • Як вибрати акумуляторний аварійний світильник
  • Аварійні акумуляторні світильники Brille
  • Навіщо потрібні аварійні світильники?

    Аварійні світильники включаються при відключенні основного робочого освітлення. Завдання їх досить прості:

    • якісне підсвічування шляхів евакуації;
    • зниження небезпеки на великих ділянках з ушкодженнями;
    • підсвічування місць, де зберігають засоби пожежогасіння;
    • зменшення травм в небезпечних місцях - на сходах, поворотах, переходах з різним рівнем;
    • стримування паніки у людей, що опинилися в складних ситуаціях.

    Вимоги до розміщення і роботи аварійного підсвічування сформовані в ДБН України В.2.5-28: 2018 «Природне і штучне освітлення». Цей документ свідчить, що всі аварійні освітлювальні прилади повинні підключатися до незалежного джерела живлення. Час роботи евакуаційних світильників повинен бути не менше 1 години. Яскравість моделей – не менше 2 лм на 1 кв. м. У місцях, де можливе задимлення, цей показник збільшують. Рекомендоване передавання кольору – не менше 40Ra.

    Аварійні світильники мають свої особливості й входять в систему загального освітлення. Їх умовно поділяють на два типи: евакуаційне та резервне. Перший тип необхідний для евакуації людей, які перебувають в будівлі, де відбувається відключення систем, викликане пожежею, проривом труб і іншими техногенними та стихійними катастрофами.

    Светильник для эвакуации в экстренных случаях

    Аварійні світильники для евакуації

    Згідно з нормативними документами, евакуаційні світильники повинні ввімкнутися через 5 секунд після відключення світла і видати 50% освітленості. Через хвилину рівень світла повинен вийти на 100%. Евакуаційні джерела світла повинні видавати світловий потік не менше 1 люкса.

    Таке підсвічування рятує життя при виникненні пожеж та задимлень. Коли приміщення заповнене отруйним димом, рахунок йде на секунди – потрібно якомога швидше покинути будівлю. В цьому випадку життєво важлива безперебійна робота освітлювальних приладів, що показують шляхи евакуації. Світло від покажчиків c написом Exit або із зеленою стрілкою та чоловічком, який біжить, часто служить єдиною допомогою та підказкою на шляху до безпечних виходів.

    Якісна робота аварійних моделей дуже важлива в місцях великого скупчення людей – на виходах зі стадіонів, в торгово-розважальних центрах, метро, ​​великих поліклініках, кінотеатрах. Місця розміщення евакуаційних і резервних світильників строго регламентовані.

    Прилади показують безпечний шлях до виходу і підказують місця, де знаходяться вогнегасники та інші засоби для гасіння пожеж.

    При установці евакуаційних світильників потрібно враховувати безліч нюансів. Особливо слід звертати пильну увагу на монтаж аварійного освітлення в дитячих установах.

    Акумуляторні світильники для евакуації забезпечують умови, що дозволяють вивести людей з небезпечної будівлі без втрат. Їх встановлюють, щоб висвітлити:

    • місця виходу;
    • сходові майданчики та підйоми;
    • шляхи евакуації по коридору і кожну зміну напрямку руху;
    • холи й приміщення площею понад 60 кв. м;
    • технічні об'єкти – ескалатори, ліфти, котельні та ін.;
    • місця зберігання протипожежних засобів і кнопки протипожежної сигналізації.
    Аварійні світильники забезпечують безпечну евакуацію

    Підсвічені знаки монтують на стінах і над дверними отворами, щоб усім було видно, їх встановлюють на відстані 2 м від підлоги.

    На аварійні світильники, які вказують оптимальний шлях евакуації, нанесені піктограми зеленого кольору, а на моделі, встановлені над аптечками та вогнегасниками, – червоного. Прилади встановлюють за правилами протипожежної безпеки. Для кожного типу приміщень є свої особливості.


    освітлення для офісу


    Як вибрати аварійне освітлення для офісу?
    Детально


    Світильники для резервного освітлення

    Резервний тип освітлення дозволяє створити нормальний режим для продовження робочого процесу. Акумуляторні лампи допомагають продовжити роботу, яку не можна зупинити миттєво, а також дозволяють функціонувати життєво важливим вузлам, що гарантують безпеку людей. Є об'єкти, які без освітлення не можуть залишатися ні хвилини, – це лікарні, служба порятунку, управління енергосистемами, транспортом, аеропорти та небезпечні виробництва.

    Також таке освітлення має бути у всіх ТРЦ і бізнес-центрах. Особлива увага приділяється виробництву, де в разі відключення світла люди можуть отримати серйозні травми. Так виглядає облаштування аварійного освітлення на базі централізованої низьковольтної системи АТ.

    Схема аварійного освітлення

    Згідно з вимогами ДБН, резервні світильники повинні відразу ж після вимкнення основного світла генерувати світловий потік 30% від робочого. Через 15 секунд резервне світло повинне забезпечувати 50%-ву освітленість, а через 60 секунд – 100%.

    Антипанічне підсвічування

    Для великих приміщень передбачений ще один тип освітлення – антипанічне. Воно встановлюється для того, щоб в критичних ситуаціях запобігти паніці й безладному стовпотворінню людей. Освітлювальні прилади монтують таким чином, щоб люди на відстані могли бачити яскравий покажчик або підсвічування, – не менше 2 м від підлоги.

    Антипанічне світло потрібне в метро, ​​кінотеатрах, їдальнях, в офісних та інших приміщеннях, площа яких понад 60 кв. м. (Особливо в місцях з високим ступенем ризику – сходи, ескалатори, вузькі проходи). Світло від антипанічних світильників повинне бути не менше 15 лк – приблизно 10% від робочого світла. Підсвічування евакуаційних шляхів в коридорах, торгових залах, переходах шириною до 2 м вимагає світлового потоку не менше 1 люкса.

    Антипанічне освітлення в метро

    Типи аварійних світильників

    Існує кілька типів моделей для підсвічування в надзвичайних обставинах:

    • однорежимні прилади постійної дії, які працюють від мережі, а при аварії перемикаються на акумулятор;
    • дворежимні непостійної дії, вони працюють тільки при виключенні централізованого електропостачання;
    • комбіновані підтримують два види діяльності – у них одна лампа підключена до резервної лінії, а решта до основної електромережі;
    • автономні світильники на акумуляторах.
    Світильник аварійного освітлення з акумулятором

    В аварійних світильниках можуть застосовуватися різні джерела світла: вбудовані світлодіоди, люмінесцентні лампи, світлодіодні та лампочки розжарювання. Найзручніші у використанні й монтажі – акумуляторні світильники. Місткості батареї, яка забезпечує автономне живлення акумуляторної лампи, зазвичай вистачає на 2-3 години. Щоб продовжити час роботи світильника, стали використовувати світлодіоди. Вони забезпечують відмінне світіння до 7 годин. При цьому дуже економно витрачають заряд акумулятора.

    Для безперебійної роботи аварійного освітлення необхідно кожні пів року перевіряти місткість батарей. У всіх акумуляторів, навіть у сучасних літій іонних, є свій термін служби. Через 3-4 роки АКБ потрібно міняти.

    Є особливі вимоги й до матеріалів, з яких виготовляють освітлювальні прилади для екстрених ситуацій. Для їх виробництва використовують скло, метал і пластик. Корпус евакуаційних пристроїв для підсвічування повинен витримувати вплив вогню і високих температур. Він не повинен займатися і підтримувати горіння, хоча може плавитися і руйнуватися при горінні. Краплі розплавленого пластику не повинні підпалювати предмети, на які вони потрапляють.

    Розрахунок дистанції розпізнавання аварійного знака

    Як розрахувати відстань, при якій буде видно евакуаційний світильник в темному приміщенні? Щоб розрахуватися, використовуємо формулу h = L/Z, де h – висота світлового знаку, L – відстань, при якій цей пристрій видно, Z – коефіцієнт (для знаків освітлених зсередини, він дорівнює 200, для символів, що підсвічуються ззовні – 100). Щоб визначити оптимальну дистанцію розпізнавання знаку, потрібно його висоту помножити на коефіцієнт. Якщо висота світлодіодного аварійного світильника 0,25 м, то L = 0,25 х 200 = 50 м. Для цієї світлодіодної моделі дистанція розпізнавання дорівнює 50 м. Саме з такої відстані покажчик добре видно в темному коридорі. Проведений розрахунок також допоможе визначитися з кількістю світильників.

    Аварійні світильники розміщуються над виходами

    Як вибрати акумуляторний аварійний світильник

    При виборі моделі на АКБ потрібно враховувати кілька параметрів:

    • термін експлуатації акумулятора (літій іонні джерела живлення витримують більше циклів зарядки/розрядки);
    • потужність джерела світла – від 1,4 до 18 Вт, залежить від типу лампи;
    • потужність батареї, акумулятор для ламп аварійного освітлення повинен мати ємність не менше 1300 mAh, від цього залежить тривалість роботи приладу;
    • тип кріплення – настінний, підвісний, переносний, залежить від місця установки.

    Сучасні світлодіодні світильники для аварійного освітлення працюють від акумулятора і від мережі. Вони можуть кріпитися на стіну або стелю, бути мобільними та стаціонарними. Багато моделей підтримують режим економного освітлення з мінімальною втратою яскравості.

    Акумуляторні лампи можна застосовувати не тільки в екстрених ситуаціях, але і в приміщеннях без електрики – в кемпінгах, сараях, на складах. Портативні моделі зручно брати з собою на природу, в туристичні походи.

    В Україні купити  люмінесцентні та світлодіодні аварійні світильники з акумулятором або без можна в мережі магазинів Brille. Ми пропонуємо моделі з різними джерелами світла. Замовлення оперативно відправляємо у всі населені пункти країни, на товар надаємо гарантію. У нас зручна оплата, вся продукція сертифікована. Щоб зробити вибір, можна відвідати наші магазини, які знаходяться в Києві, Львові, Полтаві, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Харкові, Ірпені та Кривому Розі, або зробити замовлення на сайті. Для всіх покупців передбачені приємні бонуси.

    Аварійні акумуляторні світильники Brille

    Фото Тип джерела світла Особливості
    Настінний аварійний покажчик Люмінесцентна лампа, цоколь G5 Настінний покажчик, працює від мережі, є провід з вилкою, обладнаний акумулятором. Час автономної роботи – 7 год.
    Світлодіодний аварійний покажчик Вбудовані світлодіоди Настінний покажчик, працює від мережі, обладнаний акумулятором, час роботи після відключення світла – 1 год. 30 хв.
    Кемпінговий світильник на акумуляторах Вбудовані світлодіоди Лампи для кемпінгу, заряджаються від мережі, обладнані акумулятором, час роботи без підзарядки – 18 год.

Товари

Коментарі

Написати коментар